AlarmRegionWiadomość dnia

Krajobraz po burzy. Przez Śląsk przechodzi burzowy front. [ZDJĘCIA i FILMY]

Burze przeszły między innymi nad Katowicami, Chorzowem, Mysłowicami, Bytomiem czy Siemianowicami Śląskimi. W tych ostatnich woda podtopiła rondo Michał oraz znajdującą się nieopodal stację benzynową. Ogromne rozlewisko utworzyło się także na ulicy Olimpijskiej.

W Katowicach porywisty wiatr i gradobicie zdemolowały strefę kibica pod Spodkiem. Podobny los spotkał strefę kibica w Parku Śląskim. Straż pożarna nie nadążała z interwencjami przy podtopieniach posesji i piwnic oraz dróg. W rejonie Częstochowy i Będzina zerwane zostały linie energetyczne. W Katowicach drzewa powalone przez wiatr spadły między innymi na Rozdzieńskiego i Markiewki. Na Grażyńskiego drzewo spadło na stojący obok samochód.

Z odprowadzaniem wody nie nadążała kanalizacja. Skutkiem tego było zalanie tunelu pod katowickim Rondem i pod ulicą 1 Maja. Przez burze opóźnienia odnotowały koleje. Skład jadący z dziećmi na kolonie nad morzem utknął w Mysłowicach. Pociąg został także uwięziony na torach w Kłobucku. Opóźnienia odnotowano także na szlaku kolejowym w okolicach Brynowa – tu na tory pospadały połamane konary drzew.

Niestety – upalno-burzowa pogoda szybko ze Śląska nie odejdzie. Na dzisiaj synoptycy wydali kolejne ostrzeżenie przed burzami, gradobiciem i porywistymi wiatrami, dochodzącymi do 65 km/h.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close