KrajRegion

Kupuj części rolnicze bez wychodzenia z domu

Praca zdalna w ostatnim czasie stała się tematem będącym na ustach wszystkich. Bardzo wiele osób przeszło na świadczenie pracy za pomocą nowoczesnych technologii. Trudno jednak jest wyobrazić sobie piekarza czy rolnika, którzy nagle będą pracować w sposób całkowicie zdalny. Pełna mechanizacja rolnictwa jest dopiero przed nami, niemniej jednak zmiany w tym kierunku są widoczne już dziś. Jak radzą sobie polscy rolnicy w nowej sytuacji i w jaki sposób dziś wykorzystują technikę na swoje potrzeby?

 

Rolnik w internecie

Przede wszystkim fundusze strukturalne zmieniły oblicze polskiej wsi, która dziś nie odstaje od innych państw europejskich. Widać to zwłaszcza w parkach maszyn i urządzeń rolniczych, powszechnie obecnych na polskich polach. Rozwój da się również zauważyć w wielu rozwiązaniach obecnych w gospodarstwach rolnych. Wiele zmieniło się także w związku z wymianą pokoleniową, dziś rolnicy to często ludzie młodzi, którzy nie pamiętają trudności zaopatrzeniowych i poszukiwań legendarnego sznurka do snopowiązałki w czasie żniw. Co jest główną przyczyną tego, że wiele osób prowadzących na co dzień gospodarstwo rolne, zdecydowało się na zakupy potrzebnych im części zamiennych, nasion i innych towarów w sieci? O odpowiedź poprosiliśmy specjalistę, który na co dzień zajmuje się obsługą klientów w internetowym supermarkecie rolniczym www.ZENOX.pl:

„Jeśli ktoś myśli, że polski rolnik zupełnie nie korzysta z technologicznych nowinek, to jest w wielkim błędzie. Dziś polska wieś jest naprawdę nowoczesna, wielu rolników nie tylko korzysta z nowych technologii, ale również działa na rzecz ich upowszechniania wśród innych. Bez większego trudu można znaleźć porady w formie filmów, czy blogi rolnicze prowadzone przez rolników. Dzielenie się wiedzą, używanie nowoczesnych rozwiązań, aplikacje dedykowane rolnikom, dzięki którym mogą lepiej zarządzać swoim gospodarstwem. Tak wygląda codzienność polskiej wsi, nawet wśród osób starszego pokolenia. Praca zdalna musi być może poczekać na rozwój robotyki, ale dobrodziejstwa płynące z sieci na pewno nie są obce mieszkańcom polskiej wsi.” 

Rolnik oszczędzanie ma we krwi

Nie ma co ukrywać — polski rolnik jest przyzwyczajony do oszczędnego trybu życia. Dzięki zakupom w internetowych sklepach rolniczych może oszczędzać nie tylko pieniądze, choć oczywiście one wychodzą zazwyczaj na pierwszy plan. Rośnie grupa rolników przekonujących się, że zakupy przez internet są tańsze. Polityka nakierowania się na potrzeby klienta, stosowana przez właścicieli rolniczych sklepów internetowych, umożliwia wydawanie mniejszej ilości pieniędzy na zakupy. Jest to ważne dla każdego konsumenta i tutaj rolnicy wcale nie są inną grupą klientów. Nikt nie chce przepłacać, dlatego również rolnicy zorientowali się, że internetowy sklep rolniczy może zaoferować im korzystniejsze ceny. Dotyczy to nie tylko regularnych cen, wiele sklepów internetowych dla rolników prowadzi również częste akcje promocyjne, czyli daje okazje na jeszcze większe oszczędności.

Czas to pieniądz dla rolnika

Znaczna oszczędność czasu jest również nie bez znaczenia. Rolnicy, z natury swego zajęcia zmuszeni dostosowywać tempo swoich prac do zmieniających się pór roku i warunków pogodowych, są szczególnie uczuleni na takie sprawy. Nic dziwnego zatem, że nie chcą tracić czasu na dojazdy do stacjonarnych sklepów rolniczych. Po co tracić czas, skoro dziś można po prostu zamówić wszystko do domu? Zwłaszcza że przy większych dostawach jest to już usługa gratisowa, a możliwość zwrotu towaru daje gwarancje lepsze niż sklep stacjonarny. Nic dziwnego więc, że właściciele gospodarstw rolnych decydują się na zakupy przy pomocy komputera lub smartfona.

Wszystko dostępne w jednym miejscu

Dla rolników równie istotna jest możliwość wyboru. Internetowe sklepy rolnicze zazwyczaj oferują kilkadziesiąt albo nawet kilkaset tysięcy artykułów zgromadzonych w jednym miejscu. Dzięki możliwości wyszukiwania przy pomocy odpowiednich narzędzi informatycznych, w krótkim czasie każdy znajdzie produkt najbardziej odpowiadający jego aktualnym potrzebom. Co więcej, w przypadku wątpliwości, można skontaktować się z obsługą, która oferuje specjalistyczne porady. Kontakt mailowy, poprzez komunikator, dedykowaną aplikację bądź telefoniczny oferuje dokładnie tę samą jakość obsługi klienta, dodając do tego możliwość poznania opinii innych rolników, które można znaleźć w komentarzach lub na dedykowanych forach. Sprawdzenie kompetencji sprzedawcy jest banalnie proste, wymiana doświadczeń z osobami w podobnej sytuacji również, dlatego też polscy rolnicy coraz chętniej robią zakupy w sieci.

Sklepy internetowe to pomoc w nowej sytuacji

W obliczu epidemii, z którą przyszło się zmierzyć całemu światu, w celu zachowania bezpieczeństwa zaleca się ograniczenie wychodzenia z domu oraz spotkań z innymi ludźmi. Specyfika pracy rolników wyklucza całkowite pozostanie w domu czy też pracę zdalną. Mogą oni jednak zminimalizować konieczność wyjazdów do lokalnych sklepów rolniczych w celu skompletowania niezbędnych części i przygotowania maszyn rolniczych do nadchodzącego sezonu. Internetowe sklepy rolnicze mogą okazać się w tej sytuacji bardzo pomocne, gdyż można w nich uzyskać nie tylko potrzebne towary, ale także zasięgnąć porady specjalisty online. Wszystkie niezbędne części zostaną dostarczone pod wskazany adres.

 

źródło: artykuł partnera

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

2 thoughts on “Kupuj części rolnicze bez wychodzenia z domu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close