KrajRegionWiadomość dnia

Kupujesz OC? Poznaj 3 sprawdzone sposoby na oszczędności!

Zakup OC to obowiązek każdego kierowcy. Za brak ważnego ubezpieczenia komunikacyjnego grożą wysokie kary! Wybierając odpowiednią polisę OC, warto porównać kilka ofert od różnych towarzystw ubezpieczeniowych i wybrać tę, za którą zapłacisz najmniej. Jakie są sprawdzone sposoby na oszczędności? Podpowiadamy!

 

 

Zakres ubezpieczenia OC jest uregulowany ustawą, dlatego oferty od poszczególnych ubezpieczycieli różnią się jedynie ceną. Różnice te bywają jednak spore i mogą wynieść nawet kilkaset złotych. Jak więc znaleźć najtańszą polisę? Gdzie i w jaki sposób kupić najtańsze OC? Sprawdź, jak możesz zaoszczędzić!

 

Sposób nr 1: zakup polisy OC przez internet

Czy wiesz, że… kupując ubezpieczenie OC online, możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych? To nie są żarty, wystarczy wykonać kilka prostych kroków. Przede wszystkim warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń OC https://www.mfind.pl/ubezpieczenie-oc-ac/kalkulator-oc-ac, która znajdzie za Ciebie najlepsze oferty. Jak to działa? Wystarczy, że poświęcisz kilka minut na wpisanie danych niezbędnych do wyliczenia składki, a mianowicie informacji dotyczących Ciebie – kierowcy (m.in. imię i nazwisko, adres zamieszkania, staż za kółkiem, wiek) oraz Twojego pojazdu (m.in. marka i model, liczba przejechanych kilometrów, rodzaj paliwa), a wyszukiwarka przygotuje dla Ciebie zestawienie ofert. Otrzymasz listę propozycji ubezpieczeń OC od towarzystw ubezpieczeniowych działających na polskim rynku. Dzięki temu sprawdzisz i porównasz wszystkie produkty w jednym miejscu i wybierzesz ten najtańszy!

 

Sposób nr 2: jednorazowa płatność za OC

Wiadomo, że wysokość składki ubezpieczeniowej nie należy do najtańszych i nie zawsze znajdą się na koncie wolne środki na ten zakup. Wiedząc jednak, kiedy mniej więcej wypadnie zakup kolejnej polisy, warto wcześniej odłożyć pieniądze, by móc opłacić ubezpieczenie w całości. Decydując się na płatność z góry, możesz oszczędzić nawet 10% kwoty ubezpieczenia OC. Płatność podzielona na dwie lub więcej rat będzie droższa – dokładnie tak, jak w przypadku zakupu jakiegokolwiek produktu na raty. Zakup polisy OC nie ominie Cię, dlatego warto zawczasu przygotować się na ten wydatek i zdecydować się na płatność jednorazową.

 

Sposób nr 3: ubezpieczenie z drugą osobą

Zakup ubezpieczenia OC jest bolesny szczególnie dla młodych kierowców. Dlaczego? Otóż, jeśli masz prawo jazdy od niedawna i dopiero rozpoczynasz swoją przygodę za kółkiem, to zapłacisz najwięcej. Podczas zakupu pierwszej polisy komunikacyjnej nie dysponujesz jeszcze żadnymi zniżkami, a brak doświadczenia za kierownicą dodatkowo wpływa na wyższą cenę OC. W tej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest ustanowienie współwłasności pojazdu. Jeśli masz siłę przekonywania i uda Ci się namówić bliską osobę lub kogoś z rodziny na wpisanie go jako współwłaściciela Twojego pojazdu, to zyskasz w ten sposób niższą składkę ubezpieczenia OC. Wówczas pod uwagę będą brane zniżki wypracowane przez współwłaściciela oraz jego doświadczenie. Warto jednak wiedzieć, że w przypadku ewentualnej szkody, obydwie osoby stracą swoje zniżki. Dlatego czasami znalezienie osoby, która zechce zostać współwłaścicielem auta, nie jest wcale proste z uwagi na występujące ryzyko.

 

Czy znasz jeszcze jakieś sposoby na tanie OC? Jeśli uważasz, że za swoją składkę ubezpieczeniową płacisz za dużo, to koniecznie skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń OC i sprawdź, ile wynosi najniższa składka przygotowana specjalnie dla Ciebie i Twojego pojazdu. Być może będzie ona niższa nawet o kilkaset złotych!

źródło: materiały partnera
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close