RegionWiadomość dnia

Lekarze specjaliści na całym Śląsku bez kolejek. Biała Sobota 20 września

„Biała sobota” jest jednym z wydarzeń towarzyszących wprowadzeniu projektu „Śląskie dla rodziny – Karta Dużej Rodziny. Odbędzie się w sobotę 20 września br. w 28 zakładach opieki zdrowotnej. Przedsięwzięcie jest pierwszą tego rodzaju akcją zainicjowaną przez Samorząd Województwa. -Zachęcam mieszkańców województwa śląskiego, zwłaszcza duże rodziny, do skorzystania z oferty wojewódzkich zakładów opieki zdrowotnej. To dobra okazja do wykonania choćby podstawowych badań lub uzyskania porady specjalisty, na co zwykle nie mamy czasu w tygodniu. Szpitale wojewódzkie udostępnią w tym dniu swoje poradnie i fachowców – mówi wicemarszałek Aleksandra Skowronek.

 

 

W ramach akcji możliwe będzie m.in. wykonanie bezpłatnych badań, przeprowadzenie porad oraz konsultacji medycznych. Chętni mieszkańcy naszego regionu, w tym rodziny wielodzietne, będą mogli wybrać z katalogu bezpłatnych usług niezbędne dla swego zdrowia świadczenia, czyli skorzystać poza kolejką wynikającą z kontraktu z NFZ z kilkuset konsultacji, porad oraz wykonać wiele badań laboratoryjnych, w tym RR, RTG, USG, EKG, a także badania specjalistyczne dla dzieci. Aby skorzystać z oferty, należy zgłosić się do wybranego spośród 28 podmiotów leczniczych w celu uzgodnienia warunków przyjęcia i zarejestrowania. Organizatorzy zapraszają również do udziału w pokazach filmów edukacyjnych, prelekcjach, wykładach oraz prezentacjach związanych tematycznie z prowadzoną działalnością wybranych placówek leczniczych.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close