Kultura i rozrywka

Lokalizowanie telefonu – najważniejsze informacje

Lokalizowanie telefonów naszych bliskich to dość powszechna praktyka. W zasadzie każdy ma jakiś swój powód, który zawsze jest absolutnie zrozumiały. Ale nie wszyscy wiedzą o lokalizacji wszystko, co powinni, żeby nie dać się nabić w butelkę. Dlatego postanowiliśmy, że uporządkujemy wszystkie najważniejsze informacje na ten temat, aby każdy, kto będzie chciał w przyszłości z takiego rozwiązania skorzystać – był przygotowany i nie dał się oszukać. Sprawdźcie, co powinniście mieć na uwadze, zanim zaczniecie lokalizować czyjś telefon.

 

Po co ta lokalizacja?

Jak napisaliśmy wyżej – każdy ma swoje własne powody do tego, aby lokalizować wybrane telefony. I niezależnie od tego, co nimi kieruje – jest to powód dobry. Bo nie ma złych powodów, a już na pewno nie nam oceniać, które powody są jak najbardziej racjonalne, a które z kolei nie. Najczęstsze powody, dla których ktoś decyduje się na lokalizowanie telefonu to:

  • obawa o swoich bliskich – mówimy tutaj przeważnie o rodziców, którzy są żywo zaniepokojeni bezpieczeństwem swoich pociech. Chcą mieć absolutną pewność, że dziecko jest tam, gdzie powinno być; czy bezpiecznie dotarło ze szkoły do domu i z domu do szkoły;
  • obawa o wierność – niestety, to jest jedno z najczęściej wymienianych powodów sięgania po lokalizację. Czasami małżonkowie zupełnie sobie nie ufają, mają jakieś podejrzenia i chcą się upewnić w 100%, zanim podejmą jakieś kroki;
  • obawa o uczciwość – jednak w tym przypadku nie łączy się to z drugim punktem. Chodzi raczej o pracodawców, którzy sprawdzają firmowe telefony swoich pracowników, aby mieć pewność, że są tam gdzie powinni, a lokalizacja telefonu za pomocą aplikacji (o której powiemy później) czasami pomaga również w sprawdzeniu, czy z telefonu firmowego nikt nie załatwia swoich prywatnych spraw;
  • obawa przed zgubieniem i kradzieżą – a dokładniej tym, że już telefonu później nie odnajdziemy. A lokalizacja może zapobiec definitywnej utracie naszego sprzętu.

Jak wybrać dobrą lokalizację?

Umówmy się – w Internecie wszystkiego jest dużo. Zawsze jest spory wybór i czasami aż nie ma się pojęcia, z czego warto skorzystać. I dlatego musicie wiedzieć, jak wyszukać najlepszą stronę dla siebie. I najważniejszym punktem jest – nie ufać w Internecie wszystkiemu jak leci. Dlaczego?

Na pewno widzieliście pełno takich serwisów, które GWARANTUJĄ odnalezienie telefonu, jedynie przy pomocy numeru telefonu. Otóż – jest to niemożliwe. A dlaczego? Ponieważ to działanie zarezerwowane jest dla policji i służb specjalnych, i żadna strona, która działa w Internecie, nie ma takich mocy, aby tego dokonać. Takie strony są nastawione na znalezienie ludzi, którzy w wyniku silnej potrzeby, popędzanej emocjami, skorzystają z takiego miejsca i zostawią tutaj trochę swoich pieniędzy. A czasami nawet nie trochę – wystarczy czegoś nie doczytać albo dać się wciągnąć w regularną subskrypcję. A można to zrobić prościej, bez nerwów i skutecznie!

Np. strona lokalizo.pl gwarantuje lokalizację, ale żeby tego dokonać – niezbędne jest zainstalowanie na telefonie, który ma być śledzony, aplikacji śledzącej. Po zalogowaniu się do naszego panelu, będziemy mogli zobaczyć, gdzie znajduje się dany telefon, a oprócz tego – uzyskujemy dostęp do dodatkowych funkcji, takich jak możliwość sprawdzenia połączeń i SMS-ów.

Dlatego nie dajcie się nabijać w butelkę i wybierzcie tylko takie źródło, które faktycznie ma realne szanse, aby wam pomóc.

 

źródło: artykuł partnera
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close