KategoriaKrajRegion

Loża Prezydentów: Ranking cen usług komunalnych w regionie

Aktualny ranking cen usług komunalnych. Jak poszczególne miasta na Śląsku wypadają na tle całego kraju? Zobaczcie dzisiejszą „Lożę Prezydentów”.

 

Kiedy kilka dni temu firma Curulis opublikowała trzecią edycję rankingu powiatów pod kątem cen usług komunalnych, w całym kraju zrobiło się głośno o Zabrzu. Na 339 mniejszych i większych miast, Zabrze zajęło bowiem przedostatnie miejsce. Oznacza to, że usługi komunalne są tu znacznie droższe niż w innych śląskich miastach, o reszcie kraju nie wspominając.

Pod uwagę brane były: ceny wywozu odpadów, dostarczania wody i odbioru ścieków, opłata za parking, podatek od nieruchomości i bilety komunikacji publicznej. Ponadto tuż przed Zabrzem uplasowały się Mysłowice.

W Loży Prezydentów gościć będą prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz oraz wiceprezydent Jastrzębia-Zdroju Robert Cichowicz. To ostatnie miasto, spośród wszystkich z woj. śląskiego, znalazło się w rankingu najwyżej, co oznacza, że usługi komunalne są tu najtańsze.

Loża Prezydentów już w środę 16 września o godz. 17:55. Zaprasza Grzegorz Żądło.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ OSTATNI ODCINEK PROGRAMU:

Loża Prezydentów: Po co miastom karta mieszkańca i czy mieszkańcy z tego korzystają?

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śmieciowa rewolucja rusza. Straż Miejska będzie wypisywać mandaty. Masowo? To zależy od nas

Ministerstwo Finansów pracuje nad likwidacją szlabanów na autostradach

Katowicka Karta Mieszkańca już działa. Są spore rabaty dla katowiczan! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close