Kultura i rozrywka

Matura 2021: jak się przygotować?

Stres przed egzaminem towarzyszy prawie każdemu maturzyście. Aby go zmniejszyć, warto zadbać o odpowiednie przygotowanie do matury. Rozplanowanie nauki oraz dobra organizacja czasu to najważniejsze punkty, jeżeli zależy Ci na dobrych wynikach i dużej liczbie punktów przy rekrutacji na studia. Jak zorganizować powtórki i na co postawić największy nacisk w czasie nauki? Podpowiadamy!

 

Zapoznaj się z egzaminem – rozwiązywanie testów ma sens

Aby dobrze zdać egzamin maturalny, warto zapoznać się dokładnie z jego formą. Zadania, jakie pojawiają się na maturze, mają konkretny, charakterystyczny styl, jaki łatwo będzie wychwycić podczas rozwiązywania próbnych arkuszy maturalnych. Dzięki rozwiązywaniu testów przyzwyczajasz się do takiej formy sprawdzania wiedzy, która obowiązuje podczas prawdziwych egzaminów.

Nawet jeżeli liczba punktów, jaką zdobywasz, nie jest dla Ciebie zadowalająca, nie rezygnuj zbyt pochopnie z tej formy nauki. Z czasem na skutek dobrze zorganizowanych powtórek zakres Twojej wiedzy się zwiększy, a wtedy wyniki procentowe będą większe. W poszukiwaniu testów próbnych z pomocą przychodzi Internet, ale jeżeli wolisz pracę z książką, postaw na arkusze maturalne w takiej właśnie formie.

Wiele ciekawych propozycji dla maturzystów w tym zakresie mają do zaoferowania księgarnie. Znajdziesz tam pozycje książkowe opracowane w formie zeszytów ćwiczeń dla maturzystów oraz liczne próbne zadania maturalne, których struktura mocno przypomina te, z jakimi możesz mieć do czynienia podczas egzaminów. Dzięki załączonym kluczom do zadań zweryfikujesz stan swojej wiedzy i sprawdzisz jakie odpowiedzi są najlepiej punktowane.

Podręczniki do matury, czyli książki pisane z myślą o maturzystach

Co jeszcze warto zrobić, aby mniej się stresować? W księgarniach znajdziesz mnóstwo podręczników do matury, które dobrze przygotują Cię do zdania egzaminów. Rozwiązywanie ćwiczeń, których konstrukcja przypomina zadania z arkuszy maturalnych to świetny sposób na praktyczne sprawdzenie zdobytej wiedzy oraz naukę.

Dzięki repetytoriom i podręcznikom dedykowanym maturzystom sprawdzisz, jakie jest Twoje przygotowanie do matury. Książki dla maturzystów zawierają często ciekawe infografiki, które ułatwiają zapamiętywanie. Jeżeli jesteś wzrokowcem, w oparciu o wiadomości zawarte w repetytoriach możesz skomponować swoje prywatne mapy myśli, dzięki którym uda Ci się zapamiętać jeszcze więcej informacji.

Podręczniki do matury są świetnie opracowane pod kątem powtórek i zawierają liczne podsumowania ważnych tematów, które poznawałeś/-aś podczas nauki w szkole średniej. Tego typu lektury idealnie nadają się do indywidualnej nauki oraz do powtarzania materiału w grupie znajomych i przyjaciół.

 

źródło: artykuł partnera

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close