RegionWiadomość dnia

Mega warcaby, przesypywanie piachu i …rzut żołędziem do dziupli. Olimpiada Sportów Niecodziennych w Dąbrowie Górniczej

To – jak mówią organizatorzy – impreza skierowana głównie do rodzin, które w te wakacje nigdzie nie wyjeżdżają i najcieplejsze miesiące w roku spędzają w mieście. Olimpiada Sportów Niecodziennych odbędzie się 17 lipca o godzinie 10:00 w Parku Hallera. Organizowana przez Fundację Godne Życie sportowa zabawa to stały element dąbrowskiego lata. W ramach olimpiady przewidziane są między innymi takie konkurencje jak: rzut beretem, rzut żołędziem do dziupli, budowanie wieży z klocków na czas oraz przesypywanie piasku a także nowe dyscypliny jak Łowienie rybek, przebieranie fasoli oraz „mega warcaby” i „mega kręgle”. Na najlepszych sportowców w tych niecodziennych konkurencjach czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

 

 

Przewidziano także inne gry i zabawy, hula hop, skakanie na trampolinie oraz występy młodych talentów. Udział w wydarzeniu oraz korzystanie z jego atrakcji jest bezpłatny. Nie po raz pierwszy dąbrowianie zmierzą się ze sobą i dziwacznymi sportami. Pierwsza tegoroczna Olimpiada Sportów Niecodziennych odbyła się w ubiegły czwartek, 11 lipca. Partnerem wydarzenia było Stowarzyszenie Dar Serca. Impreza od ponad 8 lat wypełnia wakacyjny czas małym i dużym mieszkańcom Dąbrowy Górniczej.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close