KategoriaRegion

Mikołów: dzielnicowy w przedszkolu, czyli magia odblasków ratuje życie na drodze!

Dzielnicowy mikołowskiej komendy, asp.sztab. Maciej Dobrowolski odwiedził podopiecznych kolejnego w swoim rejonie służbowym przedszkola.

 

 

Tym razem, wraz z sierżantem Hektorem,  pojawił się we „Fiołkowym Wzgórzu„, gdzie zachęcał najmłodszych do noszenia odblaskowych elementów. Sam przyodział, wykorzystywaną w służbie, kamizelkę aby uwidocznić milusińskim magiczne działanie odblasku.

Ponadto sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Spotkanie stanowi element działań profilaktycznych podejmowanych przez mikołowskich mundurowych.

Dzieciństwo to okres w życiu człowieka, w którym kształtują się jego postawy determinujące aktualne i przyszłe zachowania dotyczące zdrowia. Bardzo ważne jest uwrażliwienie dzieci na niebezpieczeństwo, które może się pojawić w czasie zabawy, na kształtowanie umiejętności przewidywania skutków swoich działań, promowanie pomysłów na bezpieczne spędzanie wolnego czasu.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, numery alarmowe oraz najważniejsze elementy podczas rozmowy z dyspozytorem zgłoszenia – to tematy, które dziś przed południem policjant z mikołowskiej komendy omówił z przedszkolakami placówki wychowawczej w dzielnicy Mokre.

Mikołów: dzielnicowy w przedszkolu, czyli magia odblasków ratuje życie na drodze! (fot.KPP Mikołów)
Mikołów: dzielnicowy w przedszkolu, czyli magia odblasków ratuje życie na drodze! (fot.KPP Mikołów)

Najstarsze dzieci wykazywały się doskonałą znajomością podstawowych aspektów poruszanej tematyki

Niemniej jednak z ogromną uwagą przysłuchiwali się temu, na co zwracał uwagę asp.sztab. Maciej Dobrowolski.  Wszystkim do gustu przypadł obecny na spotkaniu sierżant Hektor. Maskotka mikołowskiej Policji od lat cieszy się ogromną sympatią wśród dzieci oraz ich opiekunów.

Wszystkim dzieciom mundurowy podarował kolorowankę z podobizną sierżanta Hektora, którą przedszkolaki zobowiązały się pokolorować zgodnie z rzeczywistymi barwami maskotki.

 

Źr.: mojmikolow.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Tajemnicze ciężarówki pojawiły się w Sosnowcu. Mieszkańcy przerażeni tym, co jest w środku! [WIDEO]

Jeden z protestujących górników w szpitalu. Pod ziemią już ponad 400 strajkujących!

Kto ma finansować komunikację publiczną w Metropolii?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close