KategoriaKrajRegion

Mikołów: Urząd Miasta opanowany! Nowe zasady obsługi mieszkańców

Koronawirus pojawił się w UM Mikołów. Liczba zakażeń rośnie lawinowo. To jest powodem zmian w pracy magistratu dla mieszkańców Mikołowa.

 

Jak informuje burmistrz Mikołowa, Stanisław Piechula w Urzędzie Miasta Mikołowa rośnie lawinowo liczba zakażeń koronawirusem wśród urzędników magistratu. Wiąże się to również z nieobecnością spowodowaną kwarantanną dla osób, które były w kontakcie z zakażonymi.

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Z tego powodu Urząd Miasta informuje, że w dniach od 23 marca do 9 kwietnia 2021 roku zostają wprowadzone ograniczenia w bezpośrednim obsługiwaniu mieszkańców.

Dodatkowo mieszkańcy są zachęcani do kontaktu telefonicznego oraz korespondencji mailowej bądź listownej. Dokumenty można również wrzucać do urny znajdującej się w przedsionku Urzędu.

Koronawirus w UM Mikołów. Magistrat będzie częściowo zamknięty dla mieszkańców

Warto sprawdzić, czy konkretnej sprawy nie da się załatwić bez wychodzenia z domu korzystając z platformy ePUAP (Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej) lub systemu SEKAP. Aby skorzystać z tych form trzeba mieć profil zaufany. Założenie go zajmie chwilę każdemu, kto korzysta z bankowości elektronicznej – wyjaśnia burmistrz Mikołowa, Stanisław Piechula.

Jak informują urzędnicy, osobisty kontakt jest możliwy tylko i wyłącznie po wcześniejszym umówieniu się z pracownikiem załatwiającym daną sprawę, jeżeli jest obecny w urzędzie.

Numery telefonów i adresy mailowe do poszczególnych Wydziałów, Referatów i Biur dostępne są na stronie Biuletynu Informacji Publicznej UM Mikołów.

W trakcie ewentualnej wizyt w UM należy przestrzegać wymogów sanitarnych obowiązujących w budynkach użyteczności publicznej:

  • stosować maseczki,
  • dezynfekować ręce,
  • zachować dystans społeczny.

Ponadto do Urzędu Miasta będą wpuszczane tylko osoby z zakrytymi ustami i nosem za pomocą maseczki.

Źr.: mojmikolow.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ratownik z Tarnowskich Gór zginął w zmiażdżonej karetce. Trwa wielka zbiórka dla rodziny Michała [WIDEO]

Będą kolejne obostrzenia? Rząd myśli nad kolejnymi ograniczeniami w handlu i usługach

Szkoły znowu puste, ale opieka nad dziećmi musi być zapewniona i tak [WIDEO]

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close