KrajRegion

Na co zwrócić uwagę, wybierając materace sprężynowe? Sprawdź bezpieczne zakupy na SleepMed!

Materace sprężynowe, elastyczne i niezwykle wytrzymałe, cieszą się niegasnącą popularnością. Co musisz rozważyć, kupując nowy sprzęt do sypialni? Podpowiadamy!

 

 

1. Rodzaj sprężyn

Nie jest tajemnicą, że to sprężyny grają kluczową rolę w materacach sprężynowych. Od ich rodzaju, zagęszczenia i tego, z jakiego drutu zostały wykonane będą zależeć  właściwości materaca.

Producenci coraz częściej odchodzą od sprężynek bonellowych, które wypełniały wkłady staromodnych materacy. Sprężyny tego typu, choć cenione ze względu na dużą wytrzymałość na obciążenie, są nietrwałe i niskoelastyczne. Połączone za pomocą jednego drutu, pracują zależnie od siebie, co sprawia, że osoba, która kładzie się na łóżku, może wywołać tzw. „efekt fali morskiej” i wprawić w drganie całą powierzchnię materaca.

Nowoczesne materace sprężynowe składają się z niewielkich sprężyn umieszczonych w odseparowanych płóciennych kieszonkach. Oddzielne woreczki, klejone między sobą, nie dopuszczają do przemieszczania się drucików, ale co ważniejsze – umożliwiają samodzielną pracę sprężyn, które uginają się wyłącznie w miejscu styku materaca z ciałem. Taka konstrukcja sprawia, że sprężyny kieszeniowe generują aż dwa razy więcej punktów podparcia niż klasyczne druty bonellowe.

Wybierając materac, zwróć uwagę, że modele kieszeniowe mogą różnić się od siebie zagęszczeniem sprężyn. Wśród dostępnych rozwiązań wyróżniają się zwłaszcza materace ze sprężyną typu Multi – gęsto ulokowanymi, wysokimi sprężynami, które zapewniają maksymalną elastyczność sprzętu. To właśnie ten typ sprężynek buduje prestiżowe materace medyczne SleepMed Hybrid.

2. Sprężyny 7-strefowe

We wnętrzu materacy SleepMed znajdziemy jakościowe i solidne sprężyny ułożone w taki sposób, by tworzyły 7 stref twardości. Specjalistyczne wyprofilowanie materiału, typowe dla najlepszych materacy na rynku, jest odpowiedzialne za ortopedyczne właściwości sprzętu.

Chociaż na rynku znajdziemy materace o mniejszej liczbie stref sztywności (3 lub 5), udowodniono, że podział na 7 obszarów jest najbardziej zgodny z wymogami ergonomii. Materac z siedmioma strefami o różnej twardości w nieco inny sposób podpiera głowę, lędźwie, biodra czy uda, dzięki czemu sylwetka jest optymalnie wsparta na całej długości, a kręgosłup ułożony w zdrowej pozycji bez względu na to, czy wolisz spać na brzuchu, boku czy plecach.

Materace o jednej dominującej twardości mogą być nie tylko mniej wygodne, ale również szkodliwe dla kondycji kręgosłupa! W trosce o prawidłową postawę warto także uzupełnić materac o porządne poduchy, np. poduszki visco by SleepMed, ukształtowane tak, by zapewnić doskonałe wsparcie dla głowy i ramion.

3. Mechanizm modyfikacji twardości materaca

Wybór materaca o właściwym stopniu twardości może być nie lada gratką. Dobra sztywność podłoża będzie bowiem zależeć od wielu czynników – nie tylko gabarytów ciała, ale także stanu zdrowia i osobistych preferencji, a te – jak wiemy – mogą ulegać dynamicznym zmianom.

Problem doboru optymalnej sztywności rozwiążą materace wyposażone w specjalny mechanizm, który pozwala na modyfikację twardości w zależności od potrzeb. Godnym uwagi jest sprzęt dwustronny o różnych stopniach twardości po obu stronach materaca, a także system ruchomych pianek, który cechuje rozwiązania sprężynowe SleepMed. Wszystkie modele SleepMed Hybrid (oprócz bazy ze sprężyn) są skomponowane z elastycznych pianek Vitarest, które mogą być swobodnie przekładane. Innowacyjny mechanizm pozwala uzyskać aż 4 różne twardości, a tym samym raz na zawsze zażegnać ryzyko wyboru źle dopasowanego materaca.

 

Projektując materace i poduszki SleepMed, kieruje się misją. Oferują materace, które zapewnią wszystkim Klientom wyjątkową wygodę i zdrowy sen. Zadbali o konstrukcję gwarantującą trwałość i komfort codziennego użytkowania. Wykorzystali innowacyjne technologie oraz wprowadzili rozwiązania, dzięki którym każdy materac SleepMed można dostosować do indywidualnych preferencji. Innowacyjne rozwiązania zostały wyróżnione wieloma nagrodami, a medyczne właściwości, jakość i bezpieczeństwo potwierdzają międzynarodowe certyfikaty.

 

źródło: artykuł partnera
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close