KategoriaKrajRegion

Na jakim etapie są prace w Centrum Zdrowia w Mikołowie?

4 izolatki, 10 łóżek covidowych, nowy zbiornik na tlen medyczny. Członkowie Zarządu Powiatu sprawdzali tempo i efekty ostatnich prac modernizacyjnych w Centrum Zdrowia w Mikołowie.

 

Starosta Mikołowski Mirosław Duży, wicestarosta Tadeusz Marszolik oraz członkini Zarządu Powiatu Grażyna Nazar spotkali się z Prezesem Spółki Cezarym Tomiczkiem oraz dr n. med. Jackiem Czaplą, dyrektorem ds. medycznych szpitala powiatowego.

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Zgodnie z wskazaniem MZ mikołowskie Centrum Zdrowia przygotowało cztery izolowane sale chorych z 10-cioma łóżkami dla pacjentów z pozytywnym wynikiem testu w kierunku SARS-CoV-2. Izolatki wyposażone są w 10 kardiomonitorów, śluzy i lampy bakteriobójcze. W salach zamontowany został także nowoczesny system nawiewno-wywiewny. Dodatkowo w połowie stycznia w szpitalu ma się zakończyć montaż trzytonowego zbiornika na tlen medyczny.

– W ten sposób chcemy się zabezpieczyć przed sytuacją jego braku, tym bardziej, że w ostatnich tygodniach starego roku mieliśmy kilka dni, kiedy jego zapasy były na wyczerpaniu. Brak tlenu medycznego byłby równoznaczny z koniecznością zamknięcia szpitala. Ze względu na czasowe zamykanie oddziałów w innych szpitalach przyjmujemy obecnie chorych z całego regionu, w zdecydowanej większości trafiają do nas pacjenci spoza naszego powiatu, przede wszystkim z Tychów- podkreśla prezes Centrum Zdrowia Cezary Tomiczek

Źr.: mojmikolow.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

13-letnia Patrycja z Bytomia nie żyje! Zwłoki nastolatki znalazła policja [ZDJĘCIA]

Śmierć miesięcznego Wiktora z Rudy Śląskiej: Jest akt oskarżenia w szokującej sprawie!

Synoptycy zapowiadają jeszcze większe opady śniegu na Śląsku! Sypać może do soboty!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close