Sport w regionie

Najbliższe plany futsalowej kadry przed el. ME

Polacy w trakcie przygotowań zagrali już po dwa mecze z Ukrainą w Krośnie (porażki 4:6 i 1:5) i na wyjeździe z Białorusią (porażka 1:3 i remis 2:2).

„Wyniki optymizmem nie mogą napawać. Inaczej, jeśli chodzi o styl, jaki prezentowaliśmy. W spotkaniach z Białorusinami to my prowadziliśmy grę. Tyle, że bolączką była słaba skuteczność. To zresztą problem całej naszej ligi. Nie wykorzystujemy stworzonych sytuacji. W związku z trwającym sezonem nie było czasu na zgrupowania kadry i można powiedzieć, że „hartujemy się w boju”. Przed wylotem na turniej do Portugalii planowane jest zgrupowanie w Bielsku Białej. Będzie więc okazja do popracowania przede wszystkim nad taktyką, sposobem rozegrania stałych fragmentów. Przygotowania zakończymy meczem z zespołem „stranieri” – powiedział trener Tadeusz Wolny, który pracuje z reprezentacją od początku roku.

W Portugalii Polacy zagrają z gospodarzami, Azerbejdżanem i drużyną z preeliminacji (Izrael, Turcja, Finlandia lub Czarnogóra). Do finałów na Węgrzech awansują zwycięzcy siedmiu grup i cztery najlepsze zespoły z miejsc drugich.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close