KrajRegion

NAPISAŁA: MORDERSTWO, czyli serial detektywistyczny w TVS

NAPISAŁA: MORDERSTWO w TVS od poniedziałku do czwartku o 20:20 w TVS. Emerytowana nauczycielka angielskiego, która z pasją rozwiązuje detektywistyczne zagadki…. Każdy odcinek to nowa historia!

 

Napisała: Morderstwo w TVS

Bohaterką serialu „Napisała: Morderstwo” jest Jessica Fletcher (w tej roli Angela Lansbury). Emerytowana nauczycielka angielskiego po niespodziewanej śmierci swojego męża Franka prowadzi spokojne, samotne życie w starym, wiktoriańskim domu w Cabot Cove (malutkiej mieścinie położonej między Freeport i Brunswick w stanie Main w USA). Próbując pogodzić się ze śmiercią męża, pisze powieści kryminalne. Życie bohaterki ulega zmianie, gdy jej krewny przesyła firmie Coventry House Publishers jeden z jej manuskryptów, który okazuje się bestsellerem….

Tworzy i rozwiązuje detektywistyczne zagadki

Jessica Fletcher nie tylko z pasją tworzy powieści kryminalne, ale też rozwiązuje zawikłane morderstwa. Bohaterka serialu nie działa jednak w pojedynkę. Przez długie kilkanaście lat emitowania serialu (1984-1996) współpracowała z obecnymi szeryfami Cabot Cove (na początku z szeryfem Amosem Tupperem, później – Mortem Metzgerem) oraz ze swoim serdecznym przyjacielem, doktorem Sethem Hazlittem.

Za rolę w „Napisała: Morderstwo” Angela Lansbury dostała dziesięciokrotnie nominację do Złotego Globu oraz jedną nominację do Narody Emmy. Ponadto serial otrzymał Nagrodę Złotego Globu w latach 1985-1986 z tytułem „Najlepszy serial telewizyjny„. Dwanaście sezonów wyprodukowanych przez telewizję CBS cieszyło się ogromną popularnością na całym świecie!

Oglądaj serial „Napisała: Morderstwo” od poniedziałku do czwartku o 20:20 w TVS!

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

MAGNUM – amerykański hit serialowy od września w TVS!

Ponadto chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami w naszej ramówce? Śledź Telewizję TVS na Facebooku i Instagramie!

Facebook Instagram

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close