KrajRegion

Nawet 500 złotych mandatu za wypad na grzyby? Straż leśna przypomina zasady grzybobrania

Rozpoczął się sezon na grzyby. Straż leśna ostrzega, że nie wszystko zbieraczom wolno. Najczęstszym grzechem jest chęć dojechania autem „pod borowika”.

 

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Grzybiarze często chcą jak najszybciej dojechać do lasu. Mimo że dyrekcje przygotowały wyznaczone miejsca do parkowania, niejednokrotnie grzybiarze ignorują je i parkują bliżej miejsc występowania grzybów. Straż leśna przypomina, że może wystawić mandat nawet w wysokości 500 złotych.

Mandat można dostać również za zbieranie grzybów np. na terenie należącym do prywatnej osoby lub w rezerwacie przyrody, wyrywanie grzybów i niszczenie tym samym runa leśnego. Kary grożą też za śmiecenie oraz płoszenie dzikich zwierząt, niszczenie drzew i krzewów.

Jeśli straż leśna uzna, że ze względu na rozmiary przewinienia należy się kara wyższa niż 500 zł pracownik może skierować sprawę do sądu, a na rozprawie będzie oskarżycielem posiłkowym.

Źródło: Straż Leśna, Polsat News

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Będą masowe szczepienia na wirusa! Tysiące szczepionek zamówione

Za tydzień mogą ruszyć strajki w kopalniach na Śląsku! Związkowcy mówią DOŚĆ!

Jak będzie w klasyku? Czy Górnik Zabrze pokona Legię Warszawa?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close