RegionWiadomość dnia

Nie daj się nabrać! Oszuści chodzą po domach i zbierają podatki! Od nieruchomości, rolny, leśny…

Sygnały o oszustach krążących po domach i przekonujących ludzi, że muszą właśnie u nich zapłacić należne gminie podatki napływają z Dębowca pod Cieszynem.  Urząd Gminy w Dębowcu informuje, iż na terenie gminy pojawiły się osoby podające się za pracowników Urzędu Gminy, żądające zapłaty w gotówce na podatek od nieruchomości, rolny albo leśny.

To na 100% oszuści – informuje urząd. Urzędnicy nikogo bowiem w teren po zbieranie podatków nie wysyła! Urząd Gminy w Dębowcu informuje, że począwszy od 1 stycznia 2014 r. Sołtysi nie przyjmują wpłat bezpośrednich od mieszkańców. „-Żadne osoby podające się za inkasentów żądające ich zapłaty w formie gotówkowej nie reprezentują Urzędu Gminy Dębowiec” – czytamy na stronie urzędu. Urzędnicy przypominają, że takie podatki uiszcza się, wpłacając należność na indywidualne konto urzędu.

Wszelkie sygnały co do osób, podających się za urzędników i żądających zapłacenia podatków należy jak najszybciej zgłaszać na policję.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close