Region

Nowe apartamenty w Katowicach – czym kusi Pierwsza Dzielnica?

W Polsce z roku na rok rośnie popyt na luksusowe nieruchomości. Firmy deweloperskie starają się na to odpowiedzieć, czego efektem jest coraz większa liczba oferowanych apartamentów klasy premium. Co ciekawe, błyskawicznie znajdują one nabywców, co tylko potwierdza, że cena nieruchomości wcale nie jest już jedynym kryterium wyboru dla nabywców. Nowe apartamenty w Katowicach oferuje m.in. TDJ Estate w ramach swojej flagowej inwestycji Pierwsza Dzielnica. Zajrzeliśmy na teren osiedla i sprawdziliśmy, jakie są jego najważniejsze atuty.

 

Znakomita lokalizacja

Każda osoba rozważająca zakup nowego apartamentu w Katowicach w pierwszej kolejności skupia się na lokalizacji osiedla. W końcu prestiż nieruchomości musi iść w parze z komfortem codziennego życia. Dlatego Pierwsza Dzielnica powstaje w katowickim śródmieściu, a dokładnie przy ulicy Góreckiego. To jedna z najatrakcyjniejszych lokalizacji w mieście.

Takie położenie osiedla powinno zaspokoić potrzeby wszystkich osób rozglądających się za nowym apartamentem w Katowicach. W bezpośredniej okolicy znajdują się liczne sklepy, restauracje, miejsca rozrywek, ale też przedszkola, szkoły i żłobki – w końcu apartament mogą chcieć kupić także rodzice z dziećmi. Z kolei osoby starsze na pewno zwrócą uwagę na bliskość aptek, ośrodków zdrowia oraz atrakcyjnych terenów spacerowych.

Zakup nowego apartamentu w Katowicach w centralnej lokalizacji diametralnie podnosi komfort życia. Nie dość, że wszystkie podstawowe wygody są na wyciągnięcie ręki, to jeszcze można szybko i bez korków dostać się do pracy, a nawet zrezygnować z codziennego korzystania z własnego samochodu. W pobliżu Pierwszej Dzielnicy znajdują się liczne przystanki komunikacji publicznej, bez problemu można też przemieszczać się rowerem czy hulajnogą elektryczną.

Nowoczesny projekt architektoniczny

Nowe apartamenty w Katowicach ( https://pierwszadzielnica.pl/apartamenty-katowice/ ) to naturalny wybór dla osób, które zwracają uwagę na walory architektoniczne budynku. Pod tym względem Pierwsza Dzielnica zaspokoi nawet wyjątkowo wysublimowane gusta. Za projekt osiedla odpowiada zespół Przemo Łukasika i Łukasza Zagały, czyli jedni z najbardziej rozchwytywanych architektów w Europie.

Pierwsza Dzielnica została zaprojektowana tak, aby idealnie wpasować się w historyczną zabudowę katowickiego śródmieścia. Dzięki temu nie ma wrażenia stworzenia wyobcowanej, zamkniętej enklawy, architektura jest minimalistyczna, bardzo nowoczesna, ale jednocześnie nawiązuje do tradycji śląskiego budownictwa.

Całość prezentuje się niezwykle efektownie i doskonale pasuje do prestiżowego charakteru inwestycji. Zakup apartamentu w Pierwszej Dzielnicy z pewnością więc pozytywnie wpłynie na status posiadaczy nieruchomości, zaspokajając ich potrzeby estetyczne.

Warto również dodać, że na nabywców czekają nie tylko standardowe apartamenty, ale też spektakularne penthouse’y. Są to najbardziej prestiżowe nieruchomości w Pierwszej Dzielnicy, zlokalizowane na najwyższych kondygnacjach 12-piętrowych budynków, oferujące m.in. zachwycający widok na panoramę Katowic.

Topowa jakość wykonania

Dysponując środkami na zakup apartamentu mamy prawo oczekiwać ponadprzeciętnej jakości – i to właśnie dostajemy w Pierwszej Dzielnicy. Budynki wielorodzinne powstają z wykorzystaniem najlepszych, energooszczędnych materiałów, co zapewni bardzo wysoki komfort mieszkania oraz niskie koszty eksploatacji.

Do dyspozycji mieszkańców będą również najnowocześniejsze instalacje, które m.in. umożliwią pełne wykorzystanie potencjału technologii Internetu Rzeczy (IoT) oraz inteligentnego domu.

Wygodne rozwiązania na wyciągnięcie ręki

Mocną stroną osiedla Pierwsza Dzielnica są przemyślane rozwiązania, o które zadbał deweloper, a które z pewnością podniosą komfort mieszkańców – nie tylko nabywców apartamentów. Na terenie inwestycji znajdą się m.in. przestrzeń kreatywna, strefa relaksu, pralnia, praktyczna wózkownia z rowerownią czy miejsce pracy i spotkań. Szczególnie ta ostatnia może wzbudzić spore zainteresowanie z uwagi na postępujący trend pracy zdalnej.

Pierwsze apartamenty na terenie osiedla Pierwsza Dzielnica zostaną oddane do użytku w III kwartale 2021 roku. Więcej o inwestycji można się dowiedzieć na jej oficjalnej stronie internetowej www.pierwszadzielnica.pl. Biuro sprzedaży apartamentów mieści się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym przy pl. Sławika i Antalla 1.

 

źródło: artykuł partnera

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close