KategoriaKrajRegion

Nowe autobusy na liniach Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej w Żorach!

Bezpłatna Komunikacja Miejska w Żorach jest obsługiwana przez zupełnie nowe, duże autobusy. To efekt nowej, pięcioletniej  umowy na obsługę tych linii.

 

Bezpłatna Komunikacja Miejska w Żorach obecnie użytkuje 5 fabrycznie nowych autobusów marki Guleryuz Ecoline. Docelowo w trasę mają wyruszyć jeszcze 2 takie duże pojazdy klasy maxi.

Gwiazda Szeryfa – tylko w Telewizji TVS!

Umowa została zawarta na podstawie ogłoszonego i rozstrzygniętego w tym roku przetargu

Choć w specyfikacji przetargowej wymagano, aby autobusy obsługujące linie Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej były wyprodukowane nie wcześniej niż w 2015 roku, to przewoźnik – firma A21 Sp. z o.o. – postawił na fabrycznie nowe autobusy produkcji tureckiej firmy Guleryuz Ecoline. Warto podkreślić, że autobusy tej firmy zostały wcześniej sprawdzone, ponieważ firma A21 przez ponad rok testowała jeden z pojazdów tej marki na różnych liniach MZK w Jastrzębiu-Zdroju. Efekty tych testów były bardzo zadowalające, dlatego też zdecydowano się na wykorzystanie w Żorach autobusów produkowanych w Turcji.

Obecnie na liniach BKM jeździ już 5 fabrycznie nowych autobusów marki Guleryuz

Kolejne dwa takie autobusy, wyjadą na trasy Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej w najbliższych dniach . W trzydrzwiowych, niskopodłogowych autobusach Guleryuz Ecoline jest aż 100 miejsc dla pasażerów. W tym możemy wyszczególnić 27  miejsc siedzących, a także miejsca dostosowane do przewozu osób z niepełnosprawnościami na wózkach.

Autobusy wyposażone są w silniki firmy Mercedes-Benz o najwyższym obecnie europejskim standardzie spalin Euro 6d. Posiadają automatyczne skrzynie biegów, zapewniające płynną jazdę. Ponadto wyposażone są m.in. w system ogrzewania i klimatyzację, urządzenia GPS, umożliwiające zapis i kontrolę przebiegu jazdy autobusu na trasie oraz współpracę z tablicami informacyjnymi na trasie autobusu, a także system kamer z zapisem obrazu.

Źr.: zory.com.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Fundacja TVS kolejny raz rusza z pomocą! Pieniądze na walkę z Covid-19 trafiły do kilku szpitali [WIDEO]

Jest rozporządzenie! Na wigilię możemy zaprosić maksymalnie 5 osób

Potrzebne pieniądze na odbudowę szpitalnego oddziału. Pracownicy UCK w Katowicach proszą o pomoc [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close