KategoriaKrajRegion

Nowe inwestycje realizowane przez Powiatowy Zarząd Dróg w powiecie Mikołowskim

Jedną z ważniejszych inwestycji drogowych realizowanych przez Powiatowy Zarząd Dróg jest przebudowa skrzyżowania ulic Ogrodowej i św. Jana Pawła II w Łaziskach Górnych.

 

Gwiazda Szeryfa – w Telewizji TVS!

Obecnie prowadzony jest pierwszy etap tego zadania

– Trwają prace związane z poszerzeniem jezdni i wykonaniem chodnika przy ul. Ogrodowej, na odcinku od wjazdu ze św. Jana Pawła II do połączenia z ul. Prusa. W ramach tych robót wymieniony zostanie wodociąg, położona zostanie także nowa podbudowa. Docelowo na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II z ul. Ogrodową zostanie zamontowana sygnalizacja świetlna. Planujemy, że inwestycja ta zostanie ukończona w grudniu – zapowiada Edward Przybysz, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.

Koszt budżetowy tego zadania to 560 tysięcy złotych, z czego 360 tysięcy przekazał Powiat Mikołowski, pozostałe środki, to wkład gminy Łaziska Górne. Dodatkowy wkład finansowy w zadaniu ma inwestor prywatny.

Z innych drogowych zadań, to na ukończeniu jest przebudowa ulicy Żorskiej w Orzeszu. Chodzi o przedostatni odcinek przebiegający przez dzielnicę Zazdrość. Całkowita wartość inwestycji wynosi 7 484 201,39 zł przy czym dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wynosi 4 113 088,00 zł, natomiast z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych to 68 165,76 zł.

– Jest to inwestycja wieloletnia podzielona na kilka etapów. Jej ostatni etap planujemy zakończyć w 2021 roku łącząc ulicę Żorską z DK 81– wyjaśnia wicestarosta Tadeusz Marszolik.

Również w grudniu planowane jest ukończenie drugiego etapu robót na ul. Rybnickiej w Gostyni. Roboty obejmują około 900 metrów do ulicy Miarowej. Zamierzamy je zakończyć w grudniu. W ramach tej inwestycji wykonana zostanie nowa podbudowa oraz chodnik. Realizacja tego odcinka to koszt ponad 2,8 mln złotych przy wsparciu środków przekazanych przez gminę Wyry oraz z pieniędzy unijnych.

Powiatowy Zarząd Dróg buduje także chodnik przy ul. Bukowina w Orzeszu. Planowana realizacja to koniec 2020 r. i początek 2021 r.

Źr.: mojmikolow.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ruszyły przesłuchania uczestników manifestacji, które odbywały się w Katowicach [WIDEO]

Najlepszy i największy rollercoaster w Europie jest w Zatorze! [WIDEO]

Kopalnia powstanie na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej? Wśród mieszkańców zawrzało! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close