Kultura i rozrywka

Nowe modele oczyszczaczy powietrza SHARP – dlaczego warto wybrać jeden z nich?

Trwająca od niespełna roku pandemia wywołana wirusem Sars-CoV2 sprawiła, że mamy coraz większe wymagania wobec stosowanych oczyszczaczy powietrza.  Sprawdzając parametry techniczne skupiamy się już nie tylko na cenie, ale przede wszystkim wydajności kupowanego sprzętu. Producenci podążając za zmieniającymi się oczekiwaniami konsumentów rozbudowując swoje produkty o coraz nowsze technologie. Poniżej przyjrzymy się bliżej nowym produktom od SHARP – UA-KIL80E-W i UA-KIL60E-W, które warto wziąć pod uwagę planując zakup.

 

Nowa linia SHARP UA-KIL

Seria UA-KIL to niewątpliwy Top w ofercie oczyszczaczy powietrza od SHARP. Należą do niej modele UA-KIL60E-W oraz UA-KIL80E-W. Te najnowszej generacji urządzenia idealnie łączą w sobie wszystkie najlepsze rozwiązania, które znamy z innych inteligentnych oczyszczaczy i nawilżaczy powietrza od tego producenta. To pozwoliło stworzyć urządzenie wielozadaniowe, które nie tylko pozwala pozbyć się zanieczyszczeń z powietrza ale dodatkowo pozwala zniwelować nieprzyjemne zapachy, zapewnić odpowiedni poziom nawilżenia powietrza, a dodatkowo umożliwia pozbycie się nieprzyjemnych zapachów z tkanin, wskazując tym samym niewątpliwy potencjał producenta.

Nowe modele oczyszczaczy powietrza SHARP (foto: materiał partnera)
Nowe modele oczyszczaczy powietrza SHARP (foto: materiał partnera)

Innowacyjna technologia filtracji

Zastosowane w modelach UA-KIL60E-W oraz UA-KIL80E-W filtry premium wykonywane są z wykorzystaniem zaawansowanych technologii. To sprawia, że cechują się wyjątkową żywotnością – do 10 lat. Dzięki temu urządzenia te są nie tylko proste w obsłudze, ale dodatkowo tańsze w eksploatacji. Systemy filtracji w urządzeniach UA-KIL charakteryzują się trzystopniową metodą oczyszczania. W pierwszym etapie powietrze przechodzi przez filtr wstępny, który zatrzymuje największe zanieczyszczenia, takie jak sierść, kurz czy włosy. W modelu UA-KIL80E-W filtr wstępny wykorzystuje samoczyszczące się technologie, co dodatkowo sprawia, że urządzenie jest prostsze w obsłudze. Następnie powietrze przekazywane jest do filtra węglowo-krzemionkowego, który na bieżąco wychwytuje z powietrza szkodliwe gazy i nieprzyjemne zapachy.

Nowe modele oczyszczaczy powietrza SHARP (foto: materiał partnera)
Nowe modele oczyszczaczy powietrza SHARP (foto: materiał partnera)

W ostatnim etapie powietrze poddawane jest pasywnej filtracji przy wykorzystaniu najwyższej jakości filtrów HEPA H13, które cechuje jedna z najwyższych skuteczności w usuwaniu zanieczyszczeń, na poziomie co najmniej 99,7%. Tak wysoka skuteczność pozwala na uzyskanie najwyższych parametrów czystości powietrza wolnych od pyłów PM10, PM2,5 oraz PM1. Co więcej ten innowacyjny system filtracji zatrzymuje również większość wirusów, bakterii oraz zarodników grzybów unoszących się w powietrzu.

Pięciostopniowy system pomiaru jakości powietrza

Zastosowanie w modelach UA-KIL funkcji inteligentnego oczyszczania i nawilżania powietrza pozwala w sposób ciągły zapewniać optymalną wilgotność i jakość powietrza. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu rozbudowanych czujników, które stale monitorują najbardziej newralgiczne parametry, w tym:

  • PM2 i kurz – urządzenie stale monitoruje stężenie zanieczyszczeń, umożliwiając osobną analizę poziomu molekuł pyłu PM2. Dzięki możliwości dostosowania poziomu czułości niska-średnia-wysoka, możemy dowolnie sterować intensywnością pracy urządzenia.
  • zapachy – dla osiągnięcia maksymalnej efektywności oraz wygodnego sterowania wydajnością urządzenia UA-KIL stale wykrywają stężenie szkodliwych gazów oraz zapachów otoczenia, sumując je z pozostałymi parametrami.
  • temperatura i wilgotność – inteligentne urządzenia SHRP na bieżąco analizują poziom temperatury i wilgotności, po to by stale gwarantować optymalne warunki (poniżej 18°C – 65%, 18-24°C – 60%, powyżej 24°C – 55%).
  • światło – czujnik światła pozwala na inteligentne uruchomienie trybu SLEEP, w którym to redukuje poziom generowanego hałasu.

Technologia Plasmacluster i Plasmacluster Spot

Nowe modele oczyszczaczy powietrza SHARP (foto: materiał partnera)
Nowe modele oczyszczaczy powietrza SHARP (foto: materiał partnera)

Potwierdzona certyfikatami technologia Plasmacluster w urządzeniach serii UA-KIL cechuje się największą skutecznością w jonizacji powietrza. Moduł HD25000 cechuje wysoka, nawet 10 letnia żywotność, gwarantująca stały przepływ skoncentrowanego strumienia klastrów jonów, który pozwala nie tylko oczyścić powietrze, ale dodatkowo usunąć nieprzyjemne zapachy (takie jak dym papierosowy, pot, wilgoć), zredukować elektryczność statyczną, a ponadto zapewnić efekt nawilżonej skóry, czego nie gwarantują standardowe modele.

Zdecydowaną przewagą modeli z serii UA-KIL jest zastosowanie tryby Plasmacluster Spot, która umożliwia pozbycie się nieprzyjemnych zapachów i drobnoustrojów z powierzchni tkanin. W tym celu wystarczy skierować strumień powietrza bezpośrednio na daną tkaninę, by silny strumień jonów szybko i skutecznie usunął niechciane zapachy.

Oba omawiane modele oczyszczaczy powietrza SHARP z serii UA-KIL można w wygodny sposób kupić na naszej stronie internetowej www.mwp.biz.pl. Jako jeden z pierwszych profesjonalnych dystrybutorów urządzeń do oczyszczania powietrza gwarantujemy najwyższą jakość realizacji oraz stałe wsparcie w okresie gwarancji.

 

źródło: artykuł partnera

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close