Sport

Nowy Czerkawski?

Ma 14 lat, 183 cm wzrostu, waży 66 kg i od swoich rówieśników różni go to, że za kilka lat może być gwiazdą NHL. Filip Uherek grę w hokeja rozpoczął pięć lat temu. Oprócz gry na lodzie jego pasją jest informatyka. Samodzielnie zrealizował film, który przedstawia jego hokejowe umiejętności i zamieścił go w internecie. Dzięki temu za trzy miesiące będzie grał za oceanem.

Pomysł wziął się na przykładzie Pawła Zierka, który tam wyjechał i jeszcze innego zawodnika z Podhala. Oni mnie tak zmotywowali, pokazali, że tak się da zrobić i że ktoś z Polski też może grać za oceanem – mówi Filip Uherek.

Filip już w lipcu spakuje walizki i sam wyruszy do Toronto gdzie będzie reprezentantem klubu kanadyjskiej ligi GTHL.

Filip Uherek z dnia na dzień stał się gwiazdą mediów. Dziennikarze spekulują, że będzie następcą Mariusza Czerkawskiego, ale czy taka presja nie zaszkodzi w dalszej karierze młodego hokeisty ?

 

 

 

Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close