Kultura i rozrywka

Ogólnopolski Festiwal Teatralny „Pociąg do Miasta – Stacja Kosmos”

Ruszają nieziemskie poszukiwania teatralne! Właśnie rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do siódmej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu „Pociąg do Miasta – Stacja Kosmos”, która odbędzie się w dniach 9-14 sierpnia 2021 roku w Gdyni.

 

Tym razem Organizatorzy zachęcają twórców do eksplorowania tematu „kosmosu”, jako pewnego rodzaju metaforycznego poszukiwania „nowej postpandemicznej normalności” w oderwaniu od ziemskich, nie tylko grawitacyjnych ograniczeń.

Czekamy na spektakle, które skupią się na człowieku i jego „mikrokosmosie” i spróbują udowodnić, że właśnie miłość jest najpotężniejszą i najbardziej tajemniczą z energii kosmicznych. Szukamy intrygujących, autorskich efektów badań teatralnych, futurystycznych lub społecznych wizji przyszłości, a także propozycji z szeroko rozumianego gatunku fantastyki naukowej.

 

KONKURS DLA TEATRÓW I TWÓRCÓW OFFOWYCH

Do wysyłania zgłoszeń Organizator zaprasza teatry offowe, stowarzyszenia teatralne i fundacje artystyczne z terenu całej Polski (również pozarepertuarowe projekty teatrów instytucjonalnych), które szukają alternatywnych sposobów artystycznej ekspresji i omijają popularne trendy w ambitnych próbach znalezienia własnego pomysłu na nowoczesny teatr.

POCIĄG DO MIASTA

Prezentacjom festiwalowych spektakli będzie towarzyszyła podróż po mieście, w ramach której zderzone będą propozycje artystyczne i wyobraźnia zaproszonych zespołów z naturalną scenografią tkanki miejskiej Gdyni. Pociąg do Miasta zabierze widzów w fascynującą wyprawę artystyczną zarówno po dalszych dzielnicach naszego miasta, jak i do Śródmieścia, które już w ubiegłych latach były odwiedzane, ale wciąż do końca niepoznane.

Prezentując spektakle w interesujących i nieteatralnych przestrzeniach miejskich, chcemy znaleźć ich nowe konteksty, korespondować z ich formą i treścią i pobudzać wartościowe rozmowy o sztuce.

 

ZGŁOSZENIA, INFORMACJE O FESTIWALU

 

  • Termin zgłoszeń: do 10 kwietnia 2021 r.
  • Formularz zgłoszeniowy dostępny jest TUTAJ
  • Wszystkie informacje, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są TUTAJ
  • Wydarzenie na Facebooku TUTAJ
  • Film z ostatniej 6 edycji festiwalu „Pociąg do Miasta – Stacja Miasto” TUTAJ
  • Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

 

ORGANIZATOR

 

Teatr Gdynia Główna

Plac Konstytucji 1, 81-354 Gdynia,

www.teatrgdyniaglowna.pl

www.facebook.com/TeatrGdyniaGlowna

 

źródło: materiały prasowe Teatru Gdynia Główna
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również

Close
×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close