KrajRegion

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Bytomiu

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Bytomiu, zakończyły się prace termomodernizacyjne tego obiektu. OREW już po remoncie.

 

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy, zajmuje się kompleksową edukacją, rehabilitacją i rewalidacją dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną i chorobami sprzężonymi. Modernizacja obiektu przy ul. Małachowskiego 36 była możliwa dzięki dotacji Górnośląsko-Zaglębiowskiej Metropolii.

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Inwestycja była możliwa dzięki dotacji

Dzięki tej inwestycji nasz ośrodek stał się nie tylko estetyczniejszy, ale też bardziej przyjazny dla środowiska. Dzięki zaangażowaniu i profesjonalizmowi firmy Marmator, która realizowała tę inwestycję, prace toczyły się sprawnie, bez zakłóceń i opóźnień – mówi Anna Dziąsko, dyrektorka OREW.

Przypomnijmy, że budynek, w którym mieści się Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy to dawna siedziba szkoły, którą dostosowano do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Aby obniżyć koszy utrzymania obiektu, konieczna była termomodernizacja. I tak budynek doczekał się nie tylko remontu i ocieplenia ścian zewnętrznych i podcieni przy wejściu, ale również wymiany rynien oraz izolacji i ocieplenia piwnic i fundamentów Wymieniona została też instalacja odgromowa. Koszt tego przedsięwzięcia to prawie 490 tys. zł.

OREW to jedyna taka placówka w Bytomiu

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy jest jedyną w tym mieście placówką zajmującą się kompleksową edukacją, rehabilitacją, a także rewalidacją dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną i niepełnosprawnościami sprzężonymi. Ośrodek w Szombierkach sprawuje opiekę nad 83 wychowankami w wieku od 3 do 25 lat z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim, a także chorobami współistniejącymi. W ramach Wczesnej Interwencji, na podstawie kontraktu z NFZ, zapewnia profesjonalną, szeroko rozumianą rehabilitację ok. 450 dzieciom  z różnymi wadami okołoporodowymi i rozwojowymi. Ze względu na obecną sytuację ośrodek pozostaje zamknięty.

Dalsze etapy prac przy placówce

Dodatkowo kolejnym projektem realizowanym przez Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy jest budowa pierwszego w Bytomiu ogrodu sensorycznego. Za kwotę ponad 2,6 mln zł na dawnym boisku szkolnym powstaje ogród, który będzie pobudzać zmysły.

Jesteśmy na etapie montażu nowego ogrodzenia. Ekipy zieleniarskie uporały się też z rosnącymi tam zaroślami. W ogrodzie powstała już studnia głębinowa, która umożliwi automatyczne podlewanie. Epidemia wpłynęła na postęp prac, bo nie udało nam się wykonać zaplanowanych na ten miesiąc nasadzeń roślin i na ten etap prac musimy poczekać – mówi Anna Dziąsko.

Budowa ogrodu sensorycznego jest elementem projektu „Życie osób niepełnosprawnych w korelacji z przyrodą – aktywizacja społeczna w ramach Dziennego Domu Pomocy”, którego celem jest uruchomienie Dziennego Domu Pomocy dla osób z niepełnosprawnością intelektualną przy ul. Małachowskiego. Projekt będzie realizowany do końca grudnia 2022 r.

Źr.: mojbytom.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Jarosław Kaczyński nagrał OŚWIADCZENIE! „Wzywam do obrony kościołów za każdą cenę” [WIDEO]

Fundacja TVS pomoże stomatologom. To wsparcie za pomoc w czasie pandemii koronawirusa

Rzecznik Praw Obywatelskich do Premiera: najnowsze nakazy i zakazy są sprzeczne z Konstytucją

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close