KrajRegionWiadomość dnia

Panele akustyczne dla biura i domu

Firmy, studia nagrań oraz właściciele prywatnych domów coraz częściej dbają o akustykę pomieszczeń. Jednym z nowoczesnych rozwiązań są mobilne panele akustyczne, które nie wymagają montażu do ściany. Produkt wyróżnia się więc wygodą użytkowania oraz niezwykłą skutecznością dzięki użyciu najlepszych materiałów.

 

Jak działają mobilne panele akustyczne?

Nasze innowacyjne panele akustyczne sprawdzą się w wielu różnorodnych sytuacjach. Do produkcji użyliśmy wysokiej jakości wełnę mineralną o gęstości 80 km/m3 wyróżniającą się świetnymi właściwościami akustycznymi. Produkt zapewnia szerokopasmową absorpcję dźwięku, a z jego pomocą wyeliminujemy echo, pogłos i dudnienie. Wszystko za sprawą specjalnej porowatej struktury wełny mineralnej Isover PT80. Dźwięk nagrany w studio będzie w pełni czysty i uda nam się usłyszeć ścieżki dźwiękowe poszczególnych instrumentów oraz wokal. Rozwiązanie oddzieli nas od źródła hałasu w postaci remontu, głośnej ulicy lub kolegi z biurka obok. Mobilne panele akustyczne są doceniane ze względu na wysoką skuteczność oraz wygodę użytkowania. Dzięki specjalnym kółkom możemy przesunąć je w dowolne miejsce.

Charakterystyka produktu

Mobilne panele akustyczne od firmy Akustonic.com są wypełnione wełną mineralną Isover PT80 wyróżniającą się szerokopasmową absorpcją dźwięków. Wełnę postanowiliśmy pokryć specjalnym materiałem chroniącym przed pyleniem i dopiero tak powstałą konstrukcję pokryliśmy materiałem obiciowym w wybranym kolorze. Każdy użyty materiał posiada odpowiednie certyfikaty niezbędne do bezpiecznego użytkowania produktu. Panele są zatem odporne na wiele czynników chemicznych oraz trudno zapalne. Mobilne panele akustyczne wyróżnia również stabilność oraz wyjątkowa solidność dzięki zastosowaniu płyty meblowej o grubości 18 mm. Nasz zestaw zawiera panel akustyczny, podstawę z kółkami oraz specjalne wkręty do montażu. Oferta Akustonic.com obejmuje możliwość zamówienia wybranego produktu w dowolnym rozmiarze dopasowanego do potrzeb klienta.

Zastosowanie i zalety mobilnych paneli akustycznych

Nowoczesne rozwiązanie sprawdzi się w wielu rodzajach pomieszczeń. Możemy wykorzystać je w prywatnych domach jako ściankę do oddzielenia części pomieszczenia. Panele wykazują również skuteczność w odseparowaniu nas od hałasu z ulicy lub sąsiadów zza ściany. Mobilne panele akustyczne można wykorzystać również w firmach typu call center. Głośne rozmowy z biurka obok przestaną wówczas przeszkadzać w pracy, a pracownik będzie mógł skupić się na swoich zadaniach. Rozwiązanie wykorzystuje się również w studiach nagrań do poprawnej adaptacji akustycznej konkretnych instrumentów. Są przydatne zwłaszcza w przypadku perkusji, instrumentów dętych, pianina czy fortepianu. Oprócz szerokiego zastosowania panele mają wiele innych zalet. Klienci doceniają szczególnie mobilność rozwiązania, czyli możliwość przestawienia w dowolne miejsce. Paneli nie trzeba montować do ściany, a więc korzystanie z nich jest bardzo proste. Bardzo ważna jest również skuteczność, czyli wyeliminowanie pogłosu, echa czy odbijania fal dźwiękowych.

Jeżeli przeszkadza Ci pogłos w mieszkaniu, biurze, tworzysz muzykę albo lubisz jej słuchać ? Zobacz ofertę lokalnego producenta paneli akustycznych Akustonic.

źródło: materiały prasowe partnera
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close