KategoriaKrajKultura i rozrywkaRegion

Peruka naturalna czy sztuczna – walka o cenę czy jakość?

Do niedawna peruki nie budziły pozytywnych skojarzeń – były one uznawane za sztuczne, niewygodne w noszeniu czepki z włosami, które w każdej stylizacji wyglądają nienaturalnie. Dziś ich postrzeganie diametralnie się zmieniło, dodając otuchy pacjentom onkologicznym i osobom zmagającym się z problemami skórnymi. Dowiedz się, co różni naturalne i syntetyczne peruki, jakie są ich ceny i jakość, a także która z nich sprawdzi się lepiej w Twoim przypadku.

 

Peruki naturalne – z czym to się je?

Wbrew pozorom peruki naturalne nie różnią się niemal niczym od naturalnych włosów – ich stylizacja, pielęgnacja i czesanie wyglądają niemal dokładnie tak samo. Posiadając ten rodzaj peruki,  po każdorazowym umyciu włosy należy odpowiednio ułożyć – nie układają się one samoistnie, tak jak dzieje się to w przypadku ich syntetycznego odpowiednika. Perukę naturalną można stylizować na ciepło, co pozostawia pole do manewru wszystkim tym, którzy lubię zmieniać swój wygląd. Mówi się również, że są one trwalsze (spokojnie wystarczają na kilka lat codziennego noszenia) i lepiej znoszą ewentualne uszkodzenia mechaniczne.

Ile to kosztuje?

Uogólniając – peruki naturalne są droższe niż syntetyczne ze względu na dostępność, proces produkcyjny i materiał, z którego są wykonane, dlatego lepiej sprawdzą się u osób, które perukę noszą na co dzień, a nie tylko na wyjątkowe okazje. Cena zależy m.in. od:

  • długości włosów,
  • koloru (zazwyczaj modne koloryzacje, w tym refleksy, ombre, air touch i peruki blond są droższe),
  • producenta,
  • sklepu,
  • oraz jakości wykonania.

Koszt peruki naturalnej zazwyczaj waha się od 3000 do 6000 złotych.

Peruki syntetyczne – czy są gorsze?

Wybierając syntetyczną perukę z górnej półki, nie odczujemy dużej różnicy pomiędzy jej naturalnym odpowiednikiem. Mało kto widząc perukę naturalną i dobrej jakości syntetyczną, zorientuje się, która jest którą (w tym kontekście ważniejsze jest jej odpowiednie, maskujące założenie). Obecnie przy produkcji peruk stosuje się zaawansowane metody i najwyższej jakości produkty, będące gwarancją naturalnego wyglądu i wygody użytkowania.

Podstawową zaletą peruk syntetycznych jest to, że nie ma trzeba jej stylizować po umyciu – wystarczy odwiesić ją na dedykowany wieszak i poczekać, aż włosy wyschną. Komfort noszenia tego rodzaju peruk obecnie nie odbiega niczym od naturalnych odpowiedników ze względu na niewyczuwalną i niewidoczną, tkaną bazę.

Jaki jest jej koszt?

Z całą pewnością cena peruki syntetycznej jest niższa w porównaniu do peruki naturalnej. Średnio jest to wydatek rzędu tysiąca złotych. W zależności od klasy jakości, długości włosów, koloru oraz renomy sklepu ceny mogą zaczynać się nawet od 600 złotych, a kończyć na kilku tysiącach.

Gdzie kupić peruki?

Dziś peruki przeżywają swój renesans, zaskakując nas – konsumentów – naturalnością, jakością wykonania i ogromnym wyborem. Na rynku nie brakuje sklepów oferujących naturalne i syntetyczne peruki, jednak nie oznacza to, że każdy z nich dba o to, co najważniejsze, czyli komfort kobiet. Nasz sklep z perukami powstał z myślą o kobietach poszukujących miejsca, w którym odnajdą spokój i otrzymają fachową pomoc. Pokazujemy, że każdy – bez względu na swój stan zdrowia – wygląda pięknie i zasługuje na to, co najlepsze.

Warte zapamiętania! Niezaprzeczalnie wybór peruki powinien być podyktowany naszymi uwarunkowaniami anatomicznymi (kształtem twarzy, typem karnacji, urodą), jednak nie tylko tym. Istotne, by peruka nam się po prostu podobała – bez względu na to, czy w innej wyglądalibyśmy “lepiej”.

 

źródło: artykuł partnera
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close