KategoriaKrajRegion

Piekary Śląskie: Nowe miejsca parkingowe na osiedlu Wieczorka

W Piekarach Śląskich na osiedlu Wieczorka przy ul. Roczkowskiego pojawiły się nowe miejsca parkingowe. Ale czy to wystarczy?

 

Nowe miejsca parkingowe pojawiły się przy ulicy Roczkowskiego. Dodatkowo dobiegają końca prace przy ul. Szeptyckiego i Alojzjanów. Wielu mieszkańców stwierdzi, że to za mało w stosunku do potrzeb, ale należy pamiętać o czasach w jakich osiedle było budowane i ilości pojazdów jakimi wtedy dysponowano.

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Miejsce parkingowe jest na wagę złota

W wielu przypadkach, w obrębie osiedli, po prostu nie ma miejsca na zagospodarowanie terenu na potrzeby miejsc postojowych. Część mieszkańców uważa, też że budując przestrzeń dla samochodów ogranicza się tereny zielone. Obecne władze miasta, starają się pogodzić wszystkie potrzeby Piekarzan, zarówno tych zmotoryzowanych jak i pieszych.

– Wiemy, że każde miejsce parkingowe jest na wagę złota, jednocześnie jest to także zaledwie kropla w morzu potrzeb – mówi Krzysztof Turzański – I Zastępca Prezydenta Miasta Piekary Śląskie.

Prace nad miejscami parkingowymi w Piekarach ciągle trwają

W ostatnim okresie powstało lub jest w trakcie realizacji blisko 50 nowych miejsc parkingowych. Właśnie rozpoczęły się też prace przy ul. Ofiar Katynia.Przypomnijmy, że poprawiona zostanie także infrastruktura parkingowa w jeszcze jednym miejscu na terenie miasta. W ramach Piekarskiego Budżetu Obywatelskiego zrealizowane zostanie (za kwotę 300 tysięcy złotych) zadanie pod nazwą „Budowa ogólnodostępnych miejsc parkingowych na Osiedlu Powstańców Śląskich”.

Źr.: piekaryslaskie.com.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Jarosław Kaczyński nagrał OŚWIADCZENIE! „Wzywam do obrony kościołów za każdą cenę” [WIDEO]

Fundacja TVS pomoże stomatologom. To wsparcie za pomoc w czasie pandemii koronawirusa

Rzecznik Praw Obywatelskich do Premiera: najnowsze nakazy i zakazy są sprzeczne z Konstytucją

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close