KategoriaKrajRegion

Piekary Śląskie: Ruszyła termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 5

 

W ramach zadania wykonana zostanie kompleksowa termomodernizacja budynku z dociepleniem fundamentów, ścian, dachu oraz nowa elewacja. Ponadto wymienione zostanie oświetlenie na LED-owe oraz powstanie nowy system monitoringu zewnętrznego.

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Koszt remontu to blisko 1,7 mln zł

Dodatkowo wymieniona zostanie instalacja ogrzewania (rury, grzejniki oraz zawory). Częściowo zmieniona na nową zostanie również stolarka okienna i drzwiowa.

Obiekt podlegający remontowi to dwa trzykondygnacyjne budynki wraz z łącznikiem. Działania modernizacyjne mają na celu poprawienie izolacyjności termicznej budynku oraz dachu, co w końcowym efekcie wpłynie na zmniejszenie zużycia energii potrzebnej do jego ogrzania. Ponadto ocieplenie ścian zewnętrznych zostanie wykonane za pomocą metody typu „lekkiej-mokrej”.

W ramach remontu przewiduje się także modernizację kuchni, w której zakres wchodzi usunięcie istniejącej kuchni węglowej oraz wymianę jej na kuchnie gazową.

Wartość robót opiewa na kwotę blisko 1.700.000 zł. Pierwotnie zakładano na to zadanie większą sumę, jednak w wyniku postępowania przetargowego udało się obniżyć koszty o ponad 1 mln zł. Planowany termin realizacji projektu to koniec sierpnia 2021 r. Wykonawcą prac jest Zakład Remontowo Budowlany Karol Klyta z Kamieńskiego Młyna.

Jest to kolejna placówka oświatowa w Piekarach Śląskich, która w tym roku diametralnie zmieni swój wygląd.

Termomodernizacja kolejnych placówek oświatowych

Wartość dofinansowania projektu „Termomodernizacja i modernizacja Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 5 w Piekarach Śląskich” ze środków unijnych wynosi 85% wydatków kwalifikowanych.

Źr.: piekaryslaskie.com.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Rząd wydłuża obostrzenia do 25 kwietnia, ale dla hoteli na dłużej

W Bytomiu będzie się można zaszczepić w centrum handlowym. Punkt będzie w Atrium Plejada

Gdyby Robert Lewandowski miał być kobietą – byłby nią! Piłkarka z Sosnowca idzie do Bayernu Monachium!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close