KategoriaKrajRegion

Piekary Śląskie: Serce na zbiórkę nakrętek stanęło przy MDK

Metalowy kosz w kształcie serca, na zbiórkę nakrętek, został postawiony, na wniosek mieszkańców i radnych, w pobliżu Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Bytomskiej 73.

 

Postawiony kosz umożliwi zbieranie plastikowych nakrętek. Oczywiście środki uzyskane ze zbiórki nakrętek zostaną przekazane na potrzeby piekarskich Warsztatów Terapii Zajęciowej

Gwiazda Szeryfa – tylko w Telewizji TVS!

Serce służące do zbiórki plastikowych nakrętek zakupione zostało, przez Zakład Gospodarki Komunalnej. Pomysłodawcą działania były władze Miasta Piekary Śląskie na czele z I Zastępcą Prezydenta Miasta Piekary Śląskie Krzysztofem Turzańskim.

– Realizacja tego zadania jest odpowiedzią na zapotrzebowanie Piekarzan, którzy chętnie udzielają się na rzecz działań charytatywnych. Cieszę się, że kosz ułatwiający zbiórkę stanął w centrum miasta, tym bardziej, że dzięki zbiórce udzielimy wsparcia Warsztatom Terapii Zajęciowej – mówi I Zastępca Prezydenta Miasta Piekary Śląskie Krzysztof Turzański.

Jako pierwsi umieścili nakrętki w kontenerze

Tego zaszczytu dostąpili Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj, a także II Zastępcą Prezydenta Miasta Piekary Śląskie Paweł Słota.

Zbiórki plastikowych nakrętek – które są dodatkowo materiałem przeznaczonym do recyclingu – to jedna z najpopularniejszych form wspierania osób potrzebujących. Co istotne nie wymagają zaangażowania środków pieniężnych, a udzielana dzięki nim pomoc jest realną odpowiedzią na potrzeby. Ponadto tona plastikowych nakrętek, pozwala uzbierać – podczas sprzedaży w skupie – kwotę rzędu 700-1000 złotych.

Źr.: piekaryslaskie.com.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Fundacja TVS kolejny raz rusza z pomocą! Pieniądze na walkę z Covid-19 trafiły do kilku szpitali [WIDEO]

Jest rozporządzenie! Na wigilię możemy zaprosić maksymalnie 5 osób

Potrzebne pieniądze na odbudowę szpitalnego oddziału. Pracownicy UCK w Katowicach proszą o pomoc [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close