KategoriaRegion

Piknik Bezpieczeństwa na Placu Pod Kopcem

W sobotę, 26 września Fundacja Grot oraz Miasto Piekary Śląskie zapraszają wszystkich mieszkańców na Piknik Bezpieczeństwa.

 

Piknik Bezpieczeństwa – w jego programie znajdziemy prezentacje sprzętu i pojazdów militarnych oraz wyposażenia służb ratowniczych, a także liczne atrakcje dla dzieci. Do zobaczenia pod Kopcem Wyzwolenia w godzinach 13.00 – 17.00.

Ponadto sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Plac Pod Kopcem zamieni się w teren Pikniku Bezpieczeństwa!

Impreza będzie podzielona na dwie strefy: militarną i bezpieczeństwa. Ponadto czekają na Was między innymi pojazdy wojskowe, samochody służb ratowniczych, strzelnica, prezentacja wyposażenia sił zbrojnych, służb mundurowych i ratowniczych. Atrakcje dla dzieci i młodzieży.

ARMA

Na Pikniku pojawi się team airsoftowy ARMA – będzie to świetna okazja do rozmów i wspólnych zdjęć. W czasie naszego wydarzenia na własnej skórze będziecie mogli przekonać się, co się dzieje podczas dachowania. Przedstawiciele WORD Katowice przybliżą też zasady bezpiecznej jazdy samochodem. W Strefie Bezpieczeństwa na naszym pikniku pojawi się również Straż Więzienna, którą będą reprezentować funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Bytomiu. Zobaczycie nie tylko wyposażenie, ale również ich pojazdy. Wśród Partnerów wydarzenia w Strefie Bezpieczeństwa nie może zabraknąć piekarskich Policjantów. Będzie okazja do rozmowy, jak i obejrzenia sprzętu czy pojazdów.

Odwiedzajcie stoiska policyjne, aby podyskutować o militariach i sprzęcie wykorzystywanym przez wojsko. Jednym z pojazdów, który zobaczymy,  będzie honker. Wraz ze Śląską Fundacją Pasjonatów Techniki Militarnej „Garnizon Górnośląski” szykują się liczne niespodzianki – w strefie militarnej pojawi się także transporter opancerzony SKOT.

Wolontariusze to niezastąpiona grupa przy organizacji każdego dużego wydarzenia. W sobotę, 26 września zjawi się ekipa Wolontariusze Gwoździa.

 Zgodnie z regulaminem, zasłanianie nosa i ust będzie na terenie wydarzenia obowiązkowe.

Piknik Bezpieczeństwa

Źr.: piekaryslaskie.com.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Tajemnicze ciężarówki pojawiły się w Sosnowcu. Mieszkańcy przerażeni tym, co jest w środku! [WIDEO]

Jeden z protestujących górników w szpitalu. Pod ziemią już ponad 400 strajkujących!

Kto ma finansować komunikację publiczną w Metropolii?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close