Kategoria

Piłkarska ekstraklasa- Ruch Chorzów: bez szaleństw

Scherfchen został wypożyczony do Ruchu z Lecha Poznań przed startem obecnego sezonu. Jednak okazało się, że w dobie oszczędności wywołanych kryzysem finansowym, chorzowian na utrzymanie tego gracza nie stać.

Poza tym do krakowskiej Wisły po rocznym wypożyczeniu wrócił Piotr Ćwielong. Inny napastnik, najlepszy jesienią strzelec zespołu Marcin Sobczak został z kolei wypożyczony na pół roku do MSK Żilina. Szkoleniowcem tego słowackiego klubu jest Duszan Radolsky, były trener chorzowian. Do ojczyzny wrócił chorwacki obrońca Toni Golem, a w barwach „Niebieskich” nie zagrają też wiosną Grzegorz Domżalski, Radosław Mikołajek (obaj KSZO) i Daniel Feruga (GKS Jastrzębie).

Skromniej wygląda lista nowych twarzy. Z wypożyczenia do pierwszoligowego GKS Katowice wrócił napastnik Łukasz Janoszka. Nowi zawodnicy to pomocnicy Maciej Mizgajski (Piast Gliwice) i Michał Brzozowski (Rozwój Katowice). Obaj mają po 21 lat i raczej nie będą stanowić o obliczu zespołu wiosną.

Inaczej niż w poprzednich latach, chorzowianie nie pojechali „ładować akumulatorów” w Beskidy, tylko wybrali nadmorskie Niechorze. Potem trenowali i rozgrywali sparingu w Turcji. W spotkaniach sparingowych piłkarzom Ruchu szło „średnio” – wygrali trzy, cztery zremisowali i doznali dwóch porażek.

Wyniki: Ruch – Flota Świnoujście 1:1, Ruch – Wybrzeże Rewalskie Rewal 2:0, Ruch – Rega Trzebiatów 1:3, Ruch – Chemik Police 5:0, Ruch – Kotwica Kołobrzeg 3:3, Ruch – Widzew Łódź 0:3, Ruch – Dukla Bańska Bystrzyca 1:1, Ruch – Austria Wiedeń II 3:2, Ruch – Dinamo Bukareszt 1:1.

W grudniu 2008 Ruch – jako pierwszy polski klub piłkarski -zadebiutował na warszawskiej giełdzie (rynek alternatywny NewConnect). Z poprzedzającej debiut emisji akcji klub zyskał 1,8 mln złotych. W pierwszym dniu notowań cena akcji z 1,7 „skoczyła” do 2,3, ale we wtorek jedna była warta tylko 0,63.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close