Kultura i rozrywkaRegion

Planujesz zakup nowego sprzętu AGD do kuchni? Na co warto zwrócić uwagę?

Wybór sprzętu AGD do kuchni to często decyzja na lata. Dlatego warto przemyśleć każdy aspekt zakupu, by później być z niego zadowolonym i szybko nie planować kolejnego remontu. Łatwo jest wydać fortunę na piekarnik czy lodówkę, ale nie zawsze jest to równoznaczne z ich niezawodnością czy praktycznością. Musisz też mieć świadomość, że nie zawsze powinieneś kierować się poleceniami rodziny czy znajomych – sprzęt AGD ma odpowiadać tobie i pasować do twojego stylu gotowania. Jak wybrać sprzęt AGD do kuchni by nie żałować? Czym się kierować?

 

Wolnostojące czy do zabudowy – które AGD lepsze?

Ta decyzja będzie miała odzwierciedlenie nie tylko w wyglądzie kuchni. Oczywiście jest to niezwykle ważny aspekt podczas urządzania mieszkania, ale warto też zwrócić uwagę na inne rzeczy, które wiążą się z zabudową AGD. Problematyczne może okazać się serwisowanie sprzętu. Dotarcie do niektórych elementów zmywarki czy piekarnika wbudowanego w blat może być utrudnione, warto więc zdecydować się na fachowca, który poprawnie wymierzy i zamontuje sprzęty AGD oraz meble. AGD pod zabudowę może się wiązać czasem z utrudnionym czyszczeniem. Oczywiście nie będzie tak w każdym przypadku, ale warto mieć to na uwadze. Z drugiej strony wolnostojące sprzęty AGD stanowią znacznie większe zagrożenie dla małych dzieci, które łatwo mogą się poparzyć. Urządzenia wolnostojące są też zwykle tańsze, co jest istotne przy planowaniu remontowego budżetu. Wybierając AGD do kuchni musisz jednak zwracać uwagę przede wszystkim na opinie i parametry danego produktu. Dobrze w tym celu poszperać w internecie.

Na przykład na stronie homelook.pl znajdziesz wiele porad i cennych informacji, które pozwolą ci wybrać idealny sprzęt AGD. Co ważne, znajdziesz tam nie tylko suche fakty, ale też praktyczne rankingi czy opisy konkretnych produktów.

Sprzęty AGD znanej marki czy mniej popularnego producenta?

Jeśli chodzi o niezawodność czy wytrzymałość, w tej dziedzinie niestety nie ma reguły. Zakup droższego sprzętu ze znanym logo nie zawsz będzie wiązało się z dłuższą żywotnością. Czasem to mniej znane marki oferują sprzęt bardziej odporny na codzienne użytkowanie i oferują go często w niższej cenie. Warto jednak zaznaczyć, że zakup u renomowanego producenta zwykle wiąże się z dłuższą gwarancją i lepszymi możliwościami serwisowymi. Coraz częściej firmy oferują naprawę swojego sprzętu door-to-door, co ułatwia postępowanie w razie awarii.

O czym nie możesz zapomnieć podczas wyboru sprzętu AGD?

W szale zakupów łatwo zapomnieć o pewnych aspektach, jakie powinny wiązać się z naprawdę dobrym sprzętem AGD. Najczęściej pomijanymi cechami jest klasa energooszczędności czy pobór wody np. w przypadku zmywarki. Warto sprawdzić, czy konkretny model pozwoli na zaoszczędzenie na rachunkach za energię elektryczną, czy wręcz przeciwnie, spowoduje zwiększenie kwoty należnej do zapłaty. Warto sprawdzić też warunki i długość gwarancji – nawet jeśli nigdy nie zdarzyła ci się awaria sprzętu, lepiej być przygotowanym na taką sytuację. Wybierz taki sprzęt, który będzie posiadał tylko funkcje z których zamierzasz korzystać. Nie ma sensu przepłacać za dodatkowe programy pieczenia czy kostkarkę do lodu w lodówce, jeśli nie będziesz ich używać. Pamiętaj też, by dopasować wielkość lodówki czy zmywarki do liczby domowników – można w ten sposób naprawdę dużo zaoszczędzić.

Sprzęt AGD do kuchni – jaki będzie najlepszy?

Poza odpowiednimi parametrami musisz też zwrócić uwagę na to, by sprzęt pasował do wystroju kuchni i zwyczajnie ci się podobał. Nie ma sensu codziennie przywoływać negatywnych myśli patrząc na brzydką lodówkę, która wygrywała z innymi niższą ceną. Pamiętaj, że kuchnia jest miejscem, w którym spędza się naprawdę dużo czasu – zadbaj, aby można było czuć się w niej komfortowo. Pamiętaj też o zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa – nie warto ryzykować zdrowiem czy życiem dla oszczędzenia przestrzeni i montowaniu elektrycznych urządzeń w bezpośrednim kontakcie ze zlewozmywakiem.

 

źródło: artykuł partnera

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close