KrajRegion

Polecanie kandydatów do pracy. Nowy sposób na zarobek

Praca zdalna, zgodna z własnym trybem dnia to marzenie wielu. Niestety nie zawsze mamy odpowiednie umiejętności i kwalifikacje, by zarabiać w ten sposób. Ciekawą propozycję stanowi zajęcie MatchMakera. Osoba taka pracuje, kiedy chce i ile chce. Co więcej, może to zajęcie łączyć nawet z dotychczasową pracą zawodową. O co dokładnie tu chodzi? Czy ty również możesz być takim pośrednikiem?

 

Aktualna sytuacja na rynku pracy i współczesne problemy pracodawców

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Business Centre Club we współpracy z Akademią Ekonomiczno-Humanistyczną w Warszawie w roku 2019 większość firm miała problemy ze znalezieniem odpowiednio wykwalifikowanego pracownika. Odsetek ten wyniósł aż 86,6 proc, co oznacza kilkuprocentowy wzrost w stosunku do roku 2017 (skaźnik był wówczas na poziomie 76,2 proc.).

Aktualnie pracodawcy wykorzystują różne metody działań podczas poszukiwania właściwego pracownika. Jedną z nich jest stosowanie coraz bardziej popularnego programu poleceń pracowniczych.

W takim układzie osoba zatrudniona w danej firmie może rekomendować na wolne stanowisko swojego znajomego lub członka rodziny. Kiedy proces rekrutacji zakończy się sukcesem, polecający otrzymuje premię w postaci dodatkowej gotówki. System taki nosi określenie – pracowniczy program referencyjny.

A gdyby tak uczynić z tego dodatkowe źródło przychodów? I skorzystać z rozwiązania, które również opiera się na systemie poleceń. Interesujące? Sprawdź, jak działa platforma Talentuno! Czy jest tam również miejsce dla ciebie?

MatchMaker – jak to działa?

Na systemie poleceń opiera się również platforma Talentuno. Podsyłanie CV osób szukających pracy, budowanie bazy kandydatów stanowią główne zadania zrzeszonych tam MatchMakerów. Aktualnie jest ich już ponad 11 tys. Każdy, w zależności od osiągniętych efektów, uzyskuje premię. Jej wysokość może wynosić nawet 2100 zł lub wielokrotność tej kwoty w przypadku zatrudnienia większej ilości osób. Szczegółowa rozpiska premii znajduje się na stronie Talentuno. Pierwsze pieniądze otrzymuje się już po rejestracji w systemie. To bardzo proste, zacznij od budowania bazy z CV swoich znajomych. Pomóż innym, zdobywaj doświadczenie i jednocześnie zarabiaj.

 

źródło: artykuł partnera

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close