SportSport na świecie

Polki na remis

Polska: Katarzyna Kiedrzynek – Agnieszka Szygenda, Jolanta Siwińska, Sandra Sałata, Donata Leśnik – Klaudia Kacprzak (od 46. nit. Magdalena Zduńczyk), Katarzyna Żak, Aleksandra Sikora, Katarzyna Barlewicz (od 59 min. Katarzyna Daleszczyk), Monika Koziarska – Sylwia Gorbacewicz (od 75 min. Emilia Zdunek).

W pierwszej części spotkania gra toczyła się głównie pod polskim polem karnym. Szwedki wypracowały kilka dobrych sytuacji ale pewnymi interwencjami popisała się Katarzyna Kiedrzynek, broniąc m.in. w pojedynku sam na sam. Polki bezskutecznie czekały na możliwość wyprowadzenia kontry, bowiem atakowały zbyt małą liczbą zawodniczek.

Po przerwie podopieczne trenera Mateusza Smudy zagrały początkowo nieco odważniej w ataku. Mimo to w dalszym ciągu zdecydowanie częściej od swojej szwedzkiej odpowiedniczki „zatrudniana” była polska bramkarka. W ostatnim kwadransie Szwedki grały nawet czterema zawodniczkami z przodu i … mogły przegrać, gdyby w 90 minucie Emilia Zdunek trafiła w piłkę pięć metrów od bramki rywalek.

W innym czwartkowym meczu turnieju Dania przegrała z Islandią 2:3 (2:3).Tabela po pierwszym dniu:

1. Islandia 1 3 3-2
2. Polska 1 1 0-0
Szwecja 1 1 0-0
4. Dania 1 0 2-3

Awans do lipcowych finałów ME U-19 na Białorusi wywalczą zwycięzcy każdej z sześciu grup oraz najlepszy zespół z miejsca drugiego. Polki we wrześniowym turnieju pierwszej rundy (Piaseczno, Nadarzyn) zajęły drugie miejsce za Austrią i zapewniły sobie prawo gry w półfinałach.

Piątek jest dniem przerwy a w sobotę Szwecja zagra z Islandią (Jaworzno, godz.12.00) a Polska z Danią (Sosnowiec, godz. 15.00).