AlarmRegionWiadomość dnia

Pomoc dla poszkodowanych w wybuchu: Silesia City Center rusza ze zbiórką darów

Już od poniedziałku w Silesia City Center będzie prowadzona zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy, które trafią w ręce poszkodowanych w wybuchu kamienicy w centrum Katowic. Zbierane będą m.in. ubrania i buty, środki higieny osobistej, przybory szkolne, drobny sprzęt gospodarstwa domowego – wszystko, co pozwoli ofiarom katastrofy znów stanąć na nogi.

 

Organizatorem akcji jest katowicki Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Silesia City Center.

 

Po wybuchu kamienicy w Katowicach jej mieszkańcy stracili dach nad głową i cały swój dobytek. Teraz trzeba pomóc im znów stanąć na nogi. Już od poniedziałku w Silesia City Center rusza wielka akcja pomocy. Przez tydzień (od 27.10 do 3.11) prowadzona będzie tam zbiórka rzeczy, dzięki którym poszkodowani w wybuchu będą mogli wyposażyć mieszkania, jakie otrzymają od miasta.

 

W Silesia City Center zbierane będą przybory szkolne dla młodzieży powyżej 13 lat, produkty spożywcze o długim terminie ważności oraz drobny sprzęt gospodarstwa domowego – sztućce, zastawa stołowa, szklanki, garnki, a także ręczniki, koce, poduszki i pościel.  Potrzebne są także ubrania kobiece i męskie oraz ciepłe buty na zimę, a także wszystko, co niezbędne dla 1-rocznego dziecka.

 

Specjalnie na cel zbiórki Silesia City Center uruchomiła w centrum osobny lokal, znajduje się on przy Al. Świętochłowickiej 24 (vis a vis Gap) w Silesii. Organizatorzy akcji apelują o to, aby ofiarowane rzeczy były w bardzo dobrym stanie lub nowe. Zebrane w czasie akcji dary trafią  bezpośrednio do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który rozdysponuje je wśród poszkodowanych osób.

 

– Liczymy na ogromny odzew akcji, bo to w końcu pomoc sąsiadom. Każdy może się do niej przyłączyć, przynosząc uszanowane lub nowe rzeczy z domu. Naszych klientów z kolei namawiamy do podzielenia się robionymi  zakupami lub zrobienia specjalnych zakupów na rzecz poszkodowanych – mówi Ewa Marcinek, dyrektor Silesia City Center.

 

Ale to nie jedyna forma pomocy ofiarom. Wpłaty środków pieniężnych dla poszkodowanych w wybuchu kamienicy przyul. Chopina można przekazać na konto Caritas Archidiecezji Katowickiej Nr 90 1560 1111 0000 9070 0011 6398 z dopiskiem „pomoc poszkodowanym w wybuchu kamienicy”.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close