AlarmRegionWiadomość dnia

Powódź w Lelowie! Wały przerwane, woda płynie na miasto. Lelów odcięty od świata!

Lelów odcięty od świata. Woda przerwała większość dróg w powiecie myszkowskim prowadzących do miasta. Nieprzejezdna jest droga 789 z Lelowa do Żarek. Woda podmyła tu jezdnię. Woda zalała także DK nr 46 w miejscowościach Lgoczanka oraz Ślęzany – między Częstochową i Szczekocinami. W Tomiszowicach droga wojewódzka z Niegowy do Lelowa także jest nieprzejezdna przez wodę, która wylała się na drogę. Zablokowanych jest także kilka innych gminnych dróg. Woda zalewa gospodarstwa rolne i domy. Strażacy na łodziach ewakuowali już sporo osób. 3-osobową rodzinę z jednego z zalanych domów pod Lelowem trzeba było ewakuować przy użyciu helikoptera.

Powódź w Lelowie to efekt nocnych opadów deszczu. Duża ilość wody spływająca z pól, leżących na terenie o dużym nachyleniu, powoduje czasowe tworzenie się rwących rzek. Woda przerwała wały na stawach hodowlanych.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close