KrajRegion

Projekt nowoczesnego domu jednorodzinnego – jak dokonać wyboru, aby móc cieszyć się wymarzonym domem przez długie lata?

Budowa domu to poważna inwestycja, która wiąże się nie tylko z dużym nakładem finansowym, ale także wymaga od inwestora przemyśleń związanych z oczekiwaniami względem projektu. Z pomocą przychodzą gotowe projekty domów, które ułatwiają podjęcie decyzji. Dają one bowiem możliwość natychmiastowego zorientowania się w układzie funkcjonalnym domu, pozwalając inwestorowi łatwiej go sobie wyobrazić. Dodatkowo przyszli domownicy mają możliwość obejrzenia, jak wyglądają gotowe już domy, zbudowane na podstawie wybranego projektu. Gotowe projekty domów są też łatwo dostępne oraz tańsze od projektów indywidualnych. Jednym z przykładów może być bogate portfolio projektów Pracowni ARCHON+, wśród których znajdują się projekty jednorodzinnych domów nowoczesnych, projekty domów z poddaszem użytkowym czy projekty domów parterowych sprawia, że inwestorzy z pewnością znajdą ten dostosowany do swoich potrzeb. Na co zwrócić uwagę, zanim kupimy gotowy projekt nowoczesnego domu jednorodzinnego?

 

Nowoczesny dom jednorodzinny, czyli jaki?

Cechą charakterystyczną domów nowoczesnych jest najczęściej prosta bryła z płaskim lub dwuspadowym dachem, coraz częściej projektowanym bez okapu, duże przeszklenia oraz minimalistyczne elewacje z drewnianymi lub betonowymi detalami. Z nowoczesną elewacją doskonale współgrają zaprojektowane ramy, które stanowią ciekawy i zgodny z obowiązującymi trendami zabieg stylistyczny tworzący podcienie, zadaszenia nad tarasami lub pergole. Wnętrza domów nowoczesnych charakteryzują się dużą, otwartą przestrzenią z wyraźnie wyodrębnioną częścią dzienną do wspólnego spędzania czasu przez domowników. Jej przedłużenie stanowi często ogród i taras z miejscem na grilla czy kącik kawowy. Kompaktowy charakter domów nowoczesnych podnosi ich standard energetyczny, co sprzyja prawidłowemu wykorzystaniu energii cieplnej, a tym samym ogranicza koszty użytkowania. Jednorodzinny dom nowoczesny to zatem także dom ekonomiczny.

Dom w przebiśniegach 11 (G2)

Powierzchnia i rozkład funkcjonalny domu nowoczesnego

Decydując się na dom jednorodzinny wielu Klientów marzy o dużej przestrzeni. Warto pamiętać, że każdy dodatkowy metr kwadratowy podnosi koszty budowy oraz w późniejszym czasie koszty utrzymania domu. Należy więc dokładnie przeanalizować i przemyśleć potrzeby domowników tak, aby każdy z nich czuł się komfortowo a układ funkcjonalny domu odpowiadał i zaspokajał jego potrzeby. Czy marzeniem inwestorów jest okazała strefa dzienna z dużym salonem i otwartą kuchnią? A może duży salon z jadalnią i zamkniętą kuchnią? Czy domownicy potrzebują dodatkowego pomieszczenia z przeznaczeniem na gabinet, pokój gościnny, pokój zabaw czy mini siłownię? A może spiżarnię i dodatkowy schowek do przechowywania? Określić też należy liczbę łazienek, toalet, rozważyć kwestię garażu, a w nim liczbę stanowisk. Dzięki takiej analizie łatwiejsze będzie określenie metrażu domu, zaprojektowanie jego układu funkcjonalnego oraz wyliczenie kosztów budowy.

Dom w renklodach 15 (G2)

Odpowiednia działka pod budowę domu nowoczesnego

Warunkiem koniecznym do rozpoczęcia budowy domu jest uzyskanie pozwolenia na budowę. Bez względu na to, czy inwestor zdecydował się na projekt nowoczesnego domu parterowego, czy kupił projekt nowoczesnego domu z poddaszem musi liczyć się z tym, że projekt ma spełniać wymogi prawne. Przede wszystkim projekt domu musi być zgodny z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego i/lub Warunkami Zabudowy. Dokumenty te precyzują, jak może wyglądać skończony dom w zależności od rodzaju działki i jej usytuowania. W ofercie Pracowni ARCHON+ znajduje się szeroki wybór projektów na różne rodzaje działek, w tym projekty domów na wąską działkę, projekty na działkę z wejściem od południa, czy projekty domów na działkę na stoku. Klienci, którzy chcą dopasować wybrany projekt ARCHON+ do swoich indywidualnych preferencji i zdecydowali o jego modyfikacji, uzyskują na to bezpłatne zgody możliwe do wprowadzenia na etapie adaptacji przez lokalnego architekta.

Nowoczesne projekty domów wyróżnia zwarta i kompaktowa bryła, estetyczne i minimalistyczne elewacje z zastosowaniem naturalnych materiałów wykończeniowych, atrakcyjny design zgodny z najnowszymi trendami na rynku oraz komfortowe i przemyślane programy funkcjonalne. Klienci ARCHON+ mają pewność, że wraz z wybranym projektem otrzymają starannie wykonaną dokumentację. Dużym ułatwieniem są projekty domów z kosztorysem, które zawierają aktualne ceny materiałów i robocizny. Dzięki temu Klienci znają realne koszty budowy na poszczególnych jej etapach. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

 

źródło: artykuł partnera
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close