Kultura i rozrywka

Rolety plisowane, słońce pod kontrolą

Okna są oczami domu lub mieszkania. O tym, jak są ważne, niech świadczy fakt, na co zwracamy uwagę po wejściu do pomieszczenia? Czyż nie jest atrybutem wielu pensjonatów widok z okna? Wyobrażacie sobie dłuższe przebywanie w lokalu pozbawionego tego elementu? Nie!
Z tego powodu zadbane otwory okienne są podstawą współczesnej aranżacji. Styliści poświęcają wiele uwagi, by stworzyć najelegantsze, a zarazem najpraktyczniejsze urządzenia zasłaniające do okien spełniające nie tylko funkcje ozdobne, lecz także użytkowe. Co spełni takie zadanie w naszym domu? O tym będzie mowa w poniższym artykule.

 

Rolety plisowane, co to jest?

To nowoczesna ochrona domowego zacisza zarówno przed nadmiernym nasłonecznieniem, jak i wzrokiem niepowołanych osób.

Funkcje rolet plisowanych:

  • Zacienienie;
  • Ochrona termiczna;
  • Ochrona prywatności;
  • Całkowite zaciemnienie;
  • Funkcje ozdobne.

Plisy w odróżnieniu od rolet nie posiadają rury nawojowej. Ich składane polega na podnoszeniu ku górze listwy obudowującej, przy czym struktura ułożenia plisy pozwala na utworzenie paska materii w postaci harmonijki. Dzięki specjalnym rozwiązaniom technicznym istnieje możliwość zasłonięcia całej powierzchni okna, bądź też tylko jego części, w zależności od potrzeb oraz stopnia emisji promieni słonecznych.

W zależności od modelu można stosować plisy całkowicie zaciemniające, szczególnie przydatne w sypialni, jak i zacieniające, wskazane do pomieszczeń posiadających południową lub zachodnią stronę ekspozycji otworów okiennych.

Zaletą rolet plisowanych jest ich wszechstronne zastosowanie. Znakomicie sprawdzają się zarówno w salonach, sypialniach, jak i kuchniach czy łazienkach. Oczywiście w każdym z tych pomieszczeń montujemy materiały dostosowane do konkretnych potrzeb.

Tak więc można w kuchni zdecydować się na plisę rozpraszającą światło, umożliwiające obserwację terenu posesji np. w przypadku kontroli bawiących się na podwórku pociech. Do łazienki lub sypialni dajemy wspomniane już plisy zaciemniające, które także skutecznie chronią naszą prywatność.

Rolety plisowane, harmonia i estetyka

Praktycznie każde pomieszczenie wyróżnia się inną stylistyką. Innymi słowy, dobór odpowiednich rolet plisowanych powinien uwzględniać pozostałe wyposażenie, jego barwy, budowę, oraz to, z czego został wytworzony.

Wnętrza skandynawskie z pewnością mogą być uzupełnione roletami w kolorach bieli i beżu, podczas kiedy loft pozwoli na pewną swobodę kolorystyczną od jasnej czerwieni aż po ciemny brąz. Producent zadbał w tym wypadku o jak najszerszą paletę, uwzględniającą nawet najbardziej wykwintne gusty klientów.

Rolety plisowane, montaż

Sposób montażu nie wymaga specjalnych zdolności. Rolety mogą być przytwierdzone do listwy wokół szyby, a nawet montowane na skrzydle okna za pomocą przystosowanych do tego celu haczyków. Ta druga opcja pozwala na przenoszenie rolet w inne miejsca oraz nie wymaga mechanicznej ingerencji w strukturę okna lub ściany.

Istotne jest, by przed zakupem dokonać dokładnych pomiarów okien, jak i samych wnęk. Rolety plisowane można dostosować gabarytowo niemal do każdego kształtu i rodzaju przeszkleń.

Praktycznie każde pomieszczenie wymaga indywidualnego podejścia, podbudowanego pewnym doświadczeniem oraz znajomością materii. W tym celu warto skonsultować swoje pomysły z doświadczonym sprzedawcą, co można uczynić za pomocą formularza kontaktowego. Nasi eksperci czekają na Wasze pytania. Już dziś daj sobie odrobinę luksusu.

 

źródło: artykuł partnera
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close