Kultura i rozrywkaRegion

Rower stacjonarny – niezbędny sprzęt na siłowni

Wśród sprzętu znajdującego się na siłowni nie może zabraknąć miejsca dla rowerów stacjonarnych. Jest to sprzęt doskonale zwiększający ogólną sprawność ciała, może być wykorzystany jako rozgrzewka czy traktowany jako element całego treningu siłowego. Świetnie nadaje się zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych miłośników sportu. Czym charakteryzuje się dobry rower stacjonarny?

 

Rower pionowy czy poziomy

Te dwa rodzaje rowerów powinny być dobrane proporcjonalnie do możliwości użytkownika. Rower poziomy umożliwia wykonywanie ćwiczeń w pozycji niemal leżącej, co odciąża kręgosłup. Sprzęt wyposażony jest w oparcie, a pedały są wysunięte mocno do przodu. Rowerek tego typu polecany jest w szczególności osobom zmagającym się z nadwagą, a także tym, którzy mają problemy z utrzymaniem równowagi. Przy zakupie roweru poziomego trzeba liczyć się z tym, że zajmie on nieco więcej miejsca.

Rower pionowy z kolei dedykowany jest zwolennikom tradycyjnej jazdy jednośladem. Sprzęt świetnie pobudza krążenie krwi i wspomaga pracę serca, przy tym doskonale modelując nogi. Rower pionowy jest prosty w obsłudze i użytkowaniu, lecz nie powinny z niego korzystać osoby borykające się z dolegliwościami kręgosłupa, ponieważ sprzęt może je pogłębić, doprowadzając do kontuzji.

Nośność

Rower treningowy powinien być dobrany z myślą o wysokim limicie kilogramów użytkownika. Standardowe modele umożliwiają trening dla osoby o wadze nawet do 160 kg, co stanowi bardzo dobry parametr. Konstrukcja takiego sprzętu jest wówczas stabilna i wykonana z solidnych materiałów.

Możliwość regulacji

Na siłowni ze sprzętu korzystają osoby o różnej wadze i wzroście, dlatego niezbędnym parametrem jest możliwość regulacji wysokości siodełka oraz kierownicy. Odpowiednia regulacja zapewni skuteczny trening i pozwoli uniknąć bolesnych urazów.

Komputer pokładowy

Ta funkcja jest niezbędna przy rowerze treningowym, ponieważ korzysta z niej mnóstwo osób monitorujących swoją aktywność podczas treningu. Komputer pokładowy jako istotny element wyposażenia roweru powinien posiadać funkcję pomiaru czasu, mierzenie pokonanego dystansu, ilość spalonych kalorii czy prędkość (w km/h oraz w liczbie obrotów na minutę). Równie przydatną funkcją jest pomiar tętna.

Cena

Kwota, jaką przyjdzie zapłacić, nieczęsto determinuje jakość wybranego sprzętu. Jeśli inwestycja wymaga zakupu więcej niż jednego roweru, warto skorzystać z opcji, jaką jest kupno sprzętu regenerowanego.

Dobry sprzęt na siłownię nie musi kosztować kroci, by znakomicie zdawać egzamin. Takie podejście proponuje firma Total Fitness Concept, oferując wysokiej jakości sprzęt treningowy po kompleksowej regeneracji, taki jak rowery, bieżnie, crosstrainery czy maszyny siłowe. Firma stawia na klienta, oferując profesjonalne doradztwo oraz szereg usług mających na celu personalizację sprzętu. Każdy sprzęt poddawany jest ścisłej kontroli, a ekipa montująca elementy zwraca uwagę na ich trwałość oraz wykonanie. Oferowane maszyny są objęte minimum 6-miesięczną gwarancją.

 

źródło: artykuł partnera
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close