Kultura i rozrywkaRegionSportWiadomość dniaZ życia miast

Rowerowa niedziela dla całej rodziny w Kaletach

„Rajzowanie po kalyckich stanicach”  to rowerowy piknik rodzinny organizowany przez Miasto Kalety dla mieszkańców oraz turystów. Impreza odbędzie się w niedzielę, 13 czerwca br. na terenie trzech stanic rowerowych.

 

Rozpoczynamy o godzinie 12.00. Kolejność zwiedzania stanic dowolna. W każdej będzie czekać mnóstwo niespodzianek. Największą atrakcją będą „zwariowane rowery” – super zabawa dla całej rodziny! W programie także m.in. plenerowa wystawa tyskiego Koła Łowieckiego Kania, konkurs wiedzy o ruchu drogowym, zabawy sprawnościowe dla najmłodszych, a także pyszne specjały kuchni myśliwskiej oraz lokalnej. Rajzować do woli między stanicami będzie można aż do 19.00. Zachęcamy do odwiedzenia wszystkich stanic! Stanicy w Truszczycy oraz Donnersmarcka i Myśliwskiej w Jędrysku.

Rajzowanie po kalyckich stanicach - niedziela, 13.06.2021 r.
Rajzowanie po kalyckich stanicach – niedziela, 13.06.2021 r.

Zwariowane rowery

Największej atrakcja podczas niedzielnego rajzowania po stanicach to „Zwariowane Rowery”. Energorower napędzający tor wyścigowy z samochodzikami, symulator jazdy na rowerze, a także refleksomierz i precyzjometr, będą czekać w jednej z stanic rowerowych. Zapewnią one z pewnością dużo dobrej zabawy, radości i uśmiechu!

Rajzowanie po kalyckich stanicach - niedziela 13.06.2021
Rajzowanie po kalyckich stanicach – niedziela 13.06.2021

Zbierz komplet pieczątek i odbierz gadżet rowerowy 

Miasto Kalety zadbało o kolejną atrakcję na niedzielną imprezę. Specjalnie na tę okazję zaprojektowano i wykonano pieczątki turystyczne z wizerunkiem trzech stanic rowerowych. W każdej ze stanic będzie możliwość pobrania pamiątkowej karty, na której będziemy mogli odbijać pieczątki. Dla tych, którzy odwiedzą w tym dniu trzy stanice i zbiorą komplet kolorowych pieczątek, przewidziano gadżet rowerowy (do odbioru w Stanicy w Truszczycy).

Rajzowanie po kalyckich stanicach - niedziela, 13.06.2021 r.
Rajzowanie po kalyckich stanicach – niedziela, 13.06.2021 r.

Jak dojechać?

Niedzielne rajzowanie zbliża się wielkimi krokami. Stanicy w Truszczycy przy ulicy Dębowej nie trzeba nikomu przedstawiać. Od 2018 roku gości naszych turystów kolarzy, którzy chętnie wypoczywają w niej podczas rowerowych wycieczek. W tym roku, Miasto Kalety ustawiło kolejne dwie stanice rowerowe, tym razem w leśnictwie Jędrysek. Łatwo można do nich dotrzeć skręcając w las z ulicy ks. Rogowskiego (koło leśniczówki lub przed mostem kolejowym). Poniżej przedstawiamy dokładną mapkę z zaznaczonymi trasami.

 

źródło: materiały prasowe Miasta Kalety 
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close