KrajRegionWiadomość dnia

Rozlicz swój Pit przez internet!

Przygotowanie deklaracji podatkowej za poprzedni rok jest obowiązkiem każdego podatnika. Jest to jedyna akceptowalna forma przedstawienia urzędowi skarbowemu wszystkich dochodów, które osiągnęło się w roku 2020. Bez zeznania podatkowego urząd skarbowy nie może potwierdzić uczciwości podatnika. Jeśli masz problem z wypełnieniem Pit, nie martw się! Wystarczy, że skorzystasz z programu online, a Twoja deklaracja podatkowa będzie wypełniona prawidłowo.

 

 

  1. Pit online – kto może wypełnić?
  2. Pit przez Internet złożysz w kilka minut
  3. Bezpieczeństwo danych

 

Na początku każdego roku podatnicy kolejno składają deklaracje podatkowe we właściwych urzędach skarbowych. Niezłożenie formularza Pit w terminie jest złamaniem prawa, dlatego zdecydowana większość Polaków stosuje się do wyznaczonych dat i wypełnia formularz pit, gdy zachodzi taka konieczność. Jeśli do tej pory złożenie dekoracji PIT sprawiało Ci problem, sprawdź, jak pomoże Ci w tym program do wypełniania pit online.

 

Pit online – kto może wypełnić?

 

Pit online może wypełnić każdy dorosły Polak, który jest zobowiązany do złożenia Pit 37. Złożenie pit przez Internet jest w pełni akceptowane przez urzędy skarbowe w całym kraju. Elektroniczna deklaracja podatkowa zawiera dokładnie te same informacje co formularz składany w formie papierowej. Dzięki temu urząd skarbowy jest w stanie zweryfikować wszystkie dochody podatnika i sprawdzić, czy jest on uczciwy.

 

Pit online przygotowuje się bez trudu, nawet gdy nie zna się wszystkich przepisów dotyczących podatków. W przypadku Pit 2021 jest to szczególnie ważne, gdyż co roku zmienia się część zasad związanych z odliczaniem ulg, darowizn i strat z prowadzenia działalności gospodarczej. Jeśli nie jest się na bieżąco z przepisami, ryzykuje się nieprawidłowe wypełnienie pit. Korzystając z programu do pit online, niweluje się takie ryzyko. Program wyliczy należny podatek zgodnie z obowiązującymi przepisami z danego roku rozliczeniowego.

 

Pit przez Internet złożysz w kilka minut

 

Pit 37 lub inny formularz złoży się przez Internet znacznie szybciej niż w formie papierowej. Deklaracja online jest prosta do wypełnienia, dlatego jej przygotowanie zajmuje jedynie od kilku do kilkunastu minut. Wypełniając e-pity, korzysta się z gotowego szablonu, do którego wpisuje się jedynie wskazane dane z pit-11. Dzięki temu wszystko przebiega szybko i sprawnie.

 

Rozlicz swój Pit przez internet! źródło: shutterstock
Rozlicz swój Pit przez internet! źródło: shutterstock

 

Co ważne, przygotowanie pit przez Internet umożliwia przekazanie 1% podatku wybranym organizacjom pożytku publicznego oraz skorzystanie z wszystkich ulg podatkowych. W ten sposób w pełni korzysta się z wszelkich praw przysługujących podatnikom. Warto pamiętać o tych prawach, gdyż przekazanie 1% podatku nie wiąże się z kosztami po stronie osoby składającej deklarację. Podobnie jest z ulgami podatkowymi – dzięki nim podatnik może odzyskać nadpłacony podatek. Wystarczy, że wykaże, w jakiej wysokości i z jakiego tytułu przysługuje mu ulga.

 

Bezpieczeństwo danych

 

Niektóre osoby obawiają się składania PIT online ze względu na ryzyko utraty danych. Kradzież danych osobowych, numeru PESEL, informacji o wysokości rocznych dochodów i zapłaconych podatków może skończyć się poważnie, dlatego urzędy skarbowe stosują specjalne szyfrowanie podczas przesyłania pit przez Internet. Dzięki temu dane są w pełni bezpieczne i nie zapisują się na serwerach, z których mogłyby zostać skradzione. Dodatkowo prócz podatnika nikt nie ma możliwości sprawdzenia statusu deklaracji w urzędzie, czyli zapoznania się z aktualnym etapem jej rozpatrywania przez urzędnika.

 

źródło: materiały prasowe partnera
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Rozlicz swój Pit przez internet!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close