RegionWiadomość dnia

Rudzki odcinek DTŚ i trasa N-S dostanie nowe LEDowe oświetlenie

Rudzki odcinek DTŚ do końca listopada wzbogaci się o nowe oświetlenie LED. To kolejny etap wymiany oświetlenia ulicznego w mieście na nowe.

 

 

Ponadto sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Drogowa Trasa Średnicowa zostanie wzbogacona o 319 opraw, które zostaną wymienione w ramach inwestycji. Rozstrzygnięty ostatnio przetarg dotyczy łącznie 10 lokalizacji, wliczając w to Drogowa Trasę Średnicową.

Największą jej część obejmuje modernizacja oświetlenia na całej długości rudzkiego odcinka DTŚ-ki

Tam zainstalowanych zostanie aż 319 nowych opraw. Drugim pod względem liczby nowych LED-owych opraw miejscem, będzie trasa N-S.

– W ramach rozstrzygniętego przetargu w najbliższych tygodniach zainstalowanych zostanie blisko 650 nowych opraw oświetleniowych. Oprócz DTŚ-ki nowe oświetlenie pojawi się m.in. na większości trasy N-S oraz ul. Niedurnego na odcinku od ul. Hallera do ronda w Chebziu – napisała prezydent Grażyna Dziedzic.

Nowe lampy zostaną zainstalowane również na:

  • ul. Niedurnego w Nowym Bytomiu (55 opraw),
  • ul Solskiego w Halembie (29 opraw),
  • ul. Przedszkolna w Goduli (27 opraw),
  • ul. Klary w Rudzie (25 opraw),
  • ul. Katowicka od nr 118 do 134 w Bykowinie (6 opraw),
  • ul. Jaśminów w Rudzie (4 oprawy),
  • ul. Węglowa w Chebziu (4 oprawy),
  • ul Fabryczna w Goduli (4 oprawy).

Ponadto na ulicach Przedszkolnej, Solskiego i Fabrycznej wymienione zostaną także dotychczasowe słupy betonowe, które zastąpione zostaną nowymi, aluminiowymi.

Warto przypomnieć, że już latem w mieście wymieniono prawie 700 starych opraw oświetleniowych i zastąpiono je nowymi, ekologicznymi.

Realizowane w tym roku zadania to część czwartego etapu modernizacji oświetlenia ulicznego, zaplanowanego na lata 2020-2021. Ma on objąć wymianę 3 751 opraw i 667 słupów oświetleniowych.

– Wartość projektu to prawie 16 mln zł. Na jego realizację pozyskaliśmy ponad 12 mln zł ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Wsparcie przyznała nam też Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, która przeznaczyła na ten cel ponad 1,6 mln zł w ramach Programu działań na rzecz ograniczenia niskiej emisji w roku 2020 – zaznacza wiceprezydent Krzysztof Mejer.

 

Źr.: rudaslaska.com.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Tajemnicze ciężarówki pojawiły się w Sosnowcu. Mieszkańcy przerażeni tym, co jest w środku! [WIDEO]

Jeden z protestujących górników w szpitalu. Pod ziemią już ponad 400 strajkujących!

Kto ma finansować komunikację publiczną w Metropolii?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close