KategoriaKrajRegion

Rybnik ma szanse na dofinansowanie do kolejnej ekoinwestycji

Rybnik ma spore szanse na uzyskanie dofinansowania na kolejną ekoinwestycję w mieście do  dużego projektu z zakresu poprawy jakości powietrza. Bezzwrotna dotacja wyniesie ponad 17,6 mln zł.

 

Rybnik ubiega się o uzyskanie dotacji w konkursie w ramach poddziałania 1.7.1 Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zakończył ocenę merytoryczną I stopnia zgłoszonych wniosków.

Gwiazda Szeryfa – tylko w Telewizji TVS!

Wśród zgłoszonych przez samorządy z całego województwa przedsięwzięć, które uzyskały ocenę pozytywną, jest projekt Miasta Rybnika, który ma szanse otrzymać ponad 17,6 mln zł bezzwrotnej dotacji. Całość inwestycji, obejmującej swoim zakresem wymianę źródeł ciepła opartych w głównej mierze o piece kaflowe, a także termomodernizację w 27 wielorodzinnych budynkach mieszkalnych w dzielnicach Boguszowice-Osiedle oraz Niedobczyce, ma kosztować 24,2 mln zł.

Realizacja projektu planowana jest na lata 2021-2022

Obejmować będzie budynki przy ul. Bogusławskiego 1, 26, Patriotów 4, 6, 8, 9, 10, 12, 14, Śniadeckiego 5 , a także Kadetów 4, 6 (dzielnica Boguszowice – Osiedle) oraz Paderewskiego 31,33,35,37 i ul. Andersa 34, 36, 38, 40, 40A, 40B, 42, 42A, 44, 44A, 44B (dzielnica Niedobczyce).

We wszystkich budynkach przestarzałe piece węglowe będą zastąpione źródłami gazowymi lub podłączeniem do sieci ciepłowniczej. Dodatkowo będą wykonywane roboty termomodernizacyjne polegające na docieplaniu przegród budowlanych, tak, aby znacząco zmniejszyć zapotrzebowanie budynków na energię cieplną.

To kolejny projekt Rybnika, który przybliża zasoby komunalne do wyznaczonego celu, tj. całkowitej eliminacji z zasobów miasta źródeł ciepła opartych o węgiel do 2025 r. – komentuje prezydent Rybnika, Piotr Kuczera.

Ponadto jak informuje na swojej stronie Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach po zakończeniu oceny merytorycznej I stopnia wniosków  „w ramach alokacji dedykowanej działaniu 1.7 dostępne są środki, które pokryją zapotrzebowanie na niniejszy konkurs”. Oczywiście w praktyce oznacza to przyznanie dofinansowania wszystkim projektom, które pozytywnie przejdą drugi etap oceny. Ponadto zakończenie procedury konkursowej przewidziane jest w lutym przyszłego roku. 

Fotografie przedstawiają ZGM z poprzednich realizacji w dzielnicy Boguszowice Osiedle

Dofinansowanie na ekoinwestycje miasta

Źr.: rybnicki.com

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

45 mln szczepionek trafi do Polski. W lutym 2021 roku będziecie mogli zaszczepić się przeciwko Covid-19

Przychodnia pocovidowa powstaje w woj.śląskim! To pierwsza taka placówka w regionie

Związkowcy nie chcą niedzieli handlowej 6 grudnia. Wystosowali apel do prezydenta

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close