KategoriaRegion

Skandal na oddziale ratunkowym w Dąbrowie Górniczej! [WIDEO]

Na szpitalnym oddziale ratunkowym w Dąbrowie Górniczej pacjentka z ostrymi bólami czekała na lekarza kilka godzin.

 

 

Robimy masę, czyli WIELKI TEST NIEMIECKICH SŁODYCZY w TOP 5 SILESIA FLESZ!

To jest jak w najgorszym horrorze – placówka medyczna, która ma ratować życie – olała to. Kobieta leży na podłodze, krzyczy z bólu, rodzina pacjentki ponagla personel medyczny, żeby pomóc – a tu nic, echo – relacjonuje świadek zdarzenia. –Te sceny niektórzy zaczęli nagrywać. Pani upadła z bólu, mąż zaczął krzyczeć, personel nie reagował – ludzie zaczęli krzyczeć, nie wiedzieli jak pomóc kobiecie.

Po kilku godzinach zajęto się cierpiącą kobietą. Dyrektor Zagłębiowskiego Centrum Onkologii zapowiada, że przyjrzy się wczorajszej pracy lekarza na Sorze.

Muszę znać sytuację do końca, aby to ocenić. SOR – y mają problemy. Wielu pacjentów przychodzi z niewielkimi dolegliwościami – co odbywa się kosztem pacjentów ciężęj chorych – to problem ogólnopolski. a ten przypadek jak każdy wymaga indywidualnego rozpatrzenia – mówi Zbigniew Podraza, dyrektor ZCO w Dąbrowie Górniczej.

Ale sytuacja na oddziale ratunkowym to zaledwie mały wycinek tego, co dzieje się w dąbrowskim szpitalu od lat. Narastające długi, brak specjalistów, zawieszona porodówka – to wierzchołek góry lodowej. Przez lata szpitalem kierował Zbigniew Grzywnowicz, od niedawna były prezydent miasta Zbigniew Podraza. Ten za kilka dni przechodzi na emeryturę. Prezydent Marcin Bazylak zapowiada zmiany – nie tylko w kierownictwie.

Jest potrzeba poprawy płynności finansowej, żeby na bieżąco móc realizować kontrakt i poprawić jakość leczenia pacjentów – mówi Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Dziś radni poparli uchwałę przyznającą szpitalowi 10 mln złotych. Wielu z nich przez lata interpelowało w temacie dąbrowskiego szpitala i tego co się tutaj dzieje.

Z jednej strony wpływa petycja do dyrektora, prezydenta i radnych od zaniepokojonych pacjentów oddziału onkologicznego dąbrowskiego szpitala, bo dyrektor odwołuje bardzo potrzebnego i chwalonego przez pacjentów – lekarza, następują zmiany kadrowe,a drugi oddział – SOR – informuje nas o brakach kadrowych – mówi Katarzyna Zagajska, radna RM w Dąbrowie Górniczej

To, ze szpital jest źle zarządzany udowodnił niedawno przeprowadzony audyt. SOR ma być zmodernizowany i przebudowany. Do czasu rozstrzygnięcia konkursu szpitalem kierować będzie Iwona Łobejko – była dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 w Sosnowcu.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

2 thoughts on “Skandal na oddziale ratunkowym w Dąbrowie Górniczej! [WIDEO]”

  1. A dlaczego nie jest już dyrektorem Szpitala św Barbary? Ludzie co wy robicie z deszczu pod rynnę . Żeby tylko swoimi obsadzić stanowisko i niech długi dalej rosną .Czy w tym chorym kraju oprócz kolesiostwa jest jeszcze jakaś uczciwość ?? Jak można powołać nowego dyrektora ,kogoś kto sie nie sprawdził jako dyrektor innego szpitala ? DLACZEGO NIE JEST JUŻ DYREKTOREM ŚW BARBARY W SOSNOWCU ? DZIENNIKARZE MACIE KOLEJNY MATERIAŁ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close