KrajRegionSport

Śląskie nadzieje olimpijskie – kto ma szansę pójść w ślady polskich medalistów?

W historii letnich igrzysk olimpijskich można odnaleźć kilku polskich sportowców pochodzących ze Śląska, którzy sięgnęli po najwyższe laury. Dokładnie 13 lat temu w Pekinie Leszek Blanik  zdobył złoty medal w gimnastyce. Cztery lata wcześniej w Atenach Otylia Jędrzejczak pokonała wszystkie swoje rywalki i wygrała złoto w pływaniu stylem motylkowym. Nie można również zapomnieć o wyjątkowej postaci ze świata judo. Waldemar Legień zdobył bowiem złoto olimpijskie na dwóch igrzyskach z rzędu – w Barcelonie oraz Seulu. Czy zatem na nadchodzących igrzyskach ma szansę narodzić się kolejna legenda?

 

Czy śląscy lekkoatleci mają szansę na medal?

Obecnie można usłyszeć naprawdę sporo o sukcesach odnoszonych przez śląskich lekkoatletów. Jeżeli chodzi o występ na igrzyskach, jedną z kandydatek do medalu jest Justyna Święty-Ersetic. Pochodząca z Raciborza zawodniczka w 2018 roku została indywidualną mistrzynią Europy w biegu na 400 metrów. Co więcej, podczas tych samych mistrzostw zdobyła także złoto w sztafecie. Eksperci wiążą więc duże nadzieje ze startem Polski w nadchodzących igrzyskach. Warto bowiem wspomnieć, że Justyna Święty-Ersetic w 2019 roku zdobyła również srebro w sztafecie na Mistrzostwach Świata. Dlaczego więc słynne „Aniołki Matusińskiego” miałyby nie powtórzyć swojego wyczynu na igrzyskach w Tokio?

Ambicji nie można odmówić również Ewie Swobodzie. Sprinterka z Tychów jasno deklaruje, że jej celem jest start w olimpijskim finale biegu na 100 metrów. Rzeczywiście ostatnie występy Polki mogą napawać optymizmem. Kibice powinni więc trzymać kciuki za naszą młodą reprezentantkę.

Kolejnym reprezentantem Polski na igrzyskach będzie urodzony w Cieszynie Michał Haratyk. Forma kulomiota jest obecnie naprawdę dobra i kibicom pozostaje liczyć na udany występ Polaka na igrzyskach.

Olimpijskie emocje w świecie zakładów sportowych

Igrzyska są bez wątpienia symbolem światowego sportu. Nic więc dziwnego, że osoby z całego globu uważnie śledzą przebieg tej imprezy. Duże zainteresowanie kibiców przekłada się również na bukmacherów, którzy umożliwiają obstawianie rywalizacji podczas IO. Co jasne, dostępne zakłady są poświęcone różnym dyscyplinom. Dzięki temu gracze będą mogli obstawiać ten sport, który znają najlepiej. Wybór jest naprawdę szeroki, ponieważ obecnie aż kilkadziesiąt dyscyplin zostało uznanych za sporty olimpijskie.

Sama oferta zakładów to jeszcze nie wszystko. Z punktu widzenia graczy równie ważne okazują się bonusy bukmacherskie. Takie promocje często są organizowane przy okazji szczególnie istotnych imprez sportowych. Warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie bonusy są takie same. Dlatego niedawno naukowcy z PAN oraz WSB opublikowali porównanie bonusów bukmacherskich. Wyniki raportu nie pozostawiały wątpliwości, gdyż za najlepszą promocję została uznana oferta firmy STS. Jest więc to najlepszy bukmacher pod kątem dostępnych bonusów.

Czy firma STS przygotuje równie atrakcyjne promocje w czasie igrzysk? Odpowiedź na to pytanie będzie można poznać już niebawem!

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

 

źródło: artykuł partnera
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close