Oglądaj w TVSRegionZ życia miast

„Śląskie. Zmieniamy powietrze na dobre” – antysmogowe praktyki

Antysmogowe praktyki i inicjatywy władz samorządowych w naszym regionie.

 

W czwartym programie z cyklu „Śląskie. Zmieniamy powietrze na dobre” goście Marii Zawały porozmawiają o dobrych antysmogowych praktykach. W trakcie rozmowy przedstawione zostaną inicjatywy, które podejmują władze samorządowe w naszym regionie, dowiemy się, jak radzi sobie Żywiec, który znalazł się na 1. miejscu wśród najbardziej zanieczyszczonych miast w rankingu WHO (raport z 2016). Eksperci przedstawią także skutki zdrowotne wdychania smogu oraz zaprezentują naukowe narzędzia, które wspierają samorządy w walce ze smogiem.

W studio zobaczymy Izabelę Domogałę, Członka Zarządu Województwa Śląskiego, dr Janinę Fudałę, Eksperta wiodącego IETU, prof. Andrzeja Lekstona, Kierownika Pracowni Hemodynamiki w SCCS w Zabrzu oraz Antoniego Szlagora, Burmistrza Żywca.

Zapraszamy na kolejny odcinek audycji z cyklu: „Śląskie. Zmieniamy powietrze na dobre”. Początek programu w czwartek 01 kwietnia o godz. 17:30 na antenie TVS.

Wszystkie odcinki dostępne online znajdziesz TUTAJ

 

Kampania „Śląskie. Zmieniamy powietrze na dobre” skierowana jest do wszystkich mieszkańców regionu, szczególnie do rodziców i opiekunów dzieci, osób aktywnie spędzających czas na świeżym powietrzu, kobiet w ciąży, osób z problemami zdrowotnymi, młodzieży szkolnej, studentów, osób w wieku produkcyjnym, seniorów oraz opiekunów osób starszych.

Dowiedz się jak zadbać o lepsze powietrze w województwie śląskim na:

www.slaskiesmogstop.pl

www.powietrze.slaskie.pl

Aplikację Śląskie SMOGSTOP można pobrać ze sklepu Google Play oraz z App Store.

Kampania prowadzona jest w ramach projektu InfoSMOG-MED dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi Priorytetowej II Cyfrowe śląskie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close