KrajRegionWiadomość dnia

Sosnowiec: Regionalny Kongres Świadków Jehowy [ZDJĘCIA] Chrzest i tysiące Świadków Jehowy w Sosnowcu-Niwce

Pełni wzruszenia i wiary, że tu staną się czyści…pod względem duchowym. Jednym z nich jest 26 letni Krzysztof Bonczyk z Rudy Śląskiej. Na chrzest przyszli jego przyjaciele, ale nie rodzina.  -Ich stan serca ich umysł mówi im, że jednak ich syn ucieka gdzieś do jakiejś sekty, bo tak ludzie muszą, ze Świadkowie Jehowi to sekta – mówi Krzysztof Bonczyk, który przyjął chrzest. Dla niego to bracia i siostry, którzy otworzyli mu oczy i umożliwili dojście do prawdy. Prawdy, której – jak mówi – nie znalazł w kościele katolickim. -Niestety, nie do końca zostały mi wytłumaczone niektóre kwestie, pytania, które zadawałem po prostu duchownym kościoła katolickiego po prostu nie spełniały moich wymagań – mówi Krzysztof Bonczyk, który dzisiaj (12 lipca) przyjął w Sosnowcu chrzest podczas Regionalnego Kongresy Świadków Jehowy.

 

Grzegorz Sabat w tej wierze wychowywany jest od urodzenia, jego rówieśnicy to akceptują, ale w maju, w czasie komunii pojawiały się pytania. -Pytali się, dlaczego nie byłem, czy dostałem jakiś prezent czy może gdzieś indziej byłem, to kolegom mówiłem że nigdzie nie byłem…oni dostawali wtedy jakieś laptopy, tablety to ja mówiłem że po prostu byłem w domu w tym momencie. -A była jakaś zazdrość w tobie? -Jakiejś specjalnej zazdrości nie było – mówi Grzegorz Sabat, Świadek Jehowy. Grzegorz wraz z siostrą i rodzicami są tak zwanymi Głosicielami i każdego dnia działają dla dobra tej wspólnoty. Często natrafiają na opór. -Ja nie należę  do osób, które się poddają, jak nie w ten sposób to inny, jak nie drzwiami to oknem wchodzę, także to próbuję w jakiś różny sposób żeby zadziałało. Jeżeli ma to grunt odpowiedni w sercu to zaczyna reagować – mówi Dorota Sabat, Świadek Jehowy.

 

Takie spotkania jak Regionalny Kongres Świadków Jehowy w Sosnowcu odbywają się na całym świecie. Świadków Jehowy jest już ponad 9 milionów.  -Na ziemi mają zapanować takie warunki jak były na początku… rajskie, że ludzie mają żyć wiecznie, bez chorób, bez starości. Takie warunki biblia obiecuje i my głęboko jesteśmy przekonani, ze to zapanuje tutaj na ziemi – mówił dzisiaj w Sosnowcu Adam Jachem, prelegent na Kongresie Świadków Jehowy w Sosnowcu. Według ich wierzeń ma to nastąpić w bliżej nieokreślonej, ale niedalekiej przyszłości. -Świadkowie Jehowy dbają o swoją wiarę, bo dla nich to jest droga którą podążają wprost do Królestwa Bożego – mówi Daniel Kis, rzecznik prasowy Kongresu Regionalnego Świadków Jehowy. I już od 15 lat przebiega ona przez Sosnowiec, bo tutejsze Centrum Kongresowe jest nie tylko największym w Polsce, ale i w Europie.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close