AlarmRegionWiadomość dnia

Sprawca podwójnego morderstwa w Filharmonii Dolnośląskiej zatrzymany na Śląsku! [Aktualizacja]

Złapany mężczyzna to 29-letni Michał M. Informację o jego złapaniu początkowo dementował zespół prasowy śląskiej policji. Nie bez przyczyny – mężczyznę podejrzewanego o zamordowanie dwóch osób, których ciała znaleziono w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze – na terenie woj.śląskiego złapali funkcjonariusze dolnośląskiej policji. Nie ujawniają jednak oni szczegółów zatrzymania. Także prokuratura we Wrocławiu prowadząca śledztwo nie ujawnia zbyt wielu szczegółów sprawy.

Mężczyzna został już wstępnie przesłuchany. Na razie nie przyznał się do stawianych mu zarzutów 2 zabójstw – 27-letniej harfistki i 60-letniego pracownika ochrony. Zasłania się tym, że nic nie pamięta. 29-latek to prawdopodobnie osoba, która w przeszłości była zatrudniona w Filharmonii Dolnośląskiej, ale została zwolniona.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 60-letni ochroniarz zginął, dusząc się krwią po uderzeniu w głowę. 27-letnia harfistka została uduszona. Prawdopodobnie była przypadkową ofiarą – świadkiem zamordowania przez Michała M. pracownika ochrony.

W budynku filharmonii w Jeleniej Górze znaleziono zwłoki 27-letniej kobiety (Wiktorii J.) i 60-letniego pracownika ochrony (Paweł K.). Kobieta to harfistka, która miała zagrać na organizowanym w filharmonii koncercie. Śledczy już wcześniej potwierdzili, że to podwójne morderstwo. Podejrzanego o makabryczny czyn mężczyznę policja zatrzymała na Śląsku w piątek późnym wieczorem.  Jak wynika z nieoficjalnych jeszcze informacji, zatrzymanym jest były już pracownik techniczny placówki, zwolniony wcześniej z pracy. O ewentualnych motywach sprawcy nie chciał dzisiaj mówić na specjalnie zwołanej konferencji prasowej -ze względu na dobro śledztwa Violetta Niziołek z prokuratury w Jeleniej Górze. Niewykluczony jest jednak motyw zemsty zwolnionego z pracy mężczyzny. Wiadomo, że lubił wieczorami przychodzić do ochroniarzy, znał też doskonale budynek. Prokuratura zapowiedziała już, że dokładne przyczyny śmierci obojga będę znane w poniedziałek, kiedy zostanie przeprowadzona sekcja zwłok. Jednak już teraz wiadomo, że było to podwójne morderstwo.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close