KategoriaKrajOglądaj w TVSRegion

Srebrne Katowice: co wyróżnia dzień Wszystkich Świętych od innych świąt?

Pierwszy listopad to dzień Wszystkich Świętych, w tedy częściej niż zwykle chodzimy na cmentarze i wspominamy bliskich. Co jeszcze wiąże się z tym świętem?

 

Dzień Wszystkich Świętych to dzień, który skłania do refleksji i rozważań. Niestety, w tym szczególnym dniu doznajemy również wielu przykrości ze strony drugiego człowieka. Jak sobie poradzić z trudnymi sytuacjami i emocjami, które nam towarzysza w tym czasie? O tym mówiliśmy w dzisiejszym wydaniu „Srebrnych Katowic”.

Premierowe wydania audycji „Srebrne Katowice” można oglądać w TVS w każdy piątek o 8:20.

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Dzień Wszystkich Świętych

Zbliżający się dzień Wszystkich Świętych to czas, zadumy i rozważań. Niestety w tym dniu również częściej niż zwykle dochodzi do kradzieży na cmentarzach, w środkach komunikacji publicznej oraz włamań do domów i mieszkań. Seniorzy uważajcie na siebie! O tym jak sobie poradzić w danej sytuacji i odpowiednio zareagować opowiedziała podkom. Adrianna Mazur KMP Katowice.

To trudny ale potrzebny czas

Ponadto jest to czas na uporanie się ze smutkiem po stracie kogoś bliskiego. Psycholog Justyna Trzcińska Terapeuta Centrum Poradnictwa Specjalistycznego, Metodyki i Strategii MOPS poruszyła temat żałoby i to jak sobie z nią poradzić. 

W dobrej kondycji fizycznej

Wielokrotnie w naszych programach omawialiśmy temat sportu i to ile korzyści przynosi dla zdrowia. Dodatkowo prezentowaliśmy aktywności sportowe, które chętnie są podejmowane przez seniorów. W dzisiejszym programie również poruszyliśmy temat sportu i na ten temat wypowiedział się Marek Koniarek – polski piłkarz i trener piłkarski.

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami? Śledź TVS na Facebooku, a także na Instagramie!

Facebook Instagram

ZOBACZ TAKŻE:

Srebrne Katowice: Jak działa Asystent Osoby Niepełnosprawnej?

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus: Od teraz nowa długość kwarantanny! Jest rozporządzenie ministra zdrowia

DTŚ, tunel w Katowicach, zakręt przy Mazaku. Trochę deszczu i mamy plagę wypadków na Śląsku!

Korfanty patronem lotniska w Pyrzowicach. Katowice Airport zmieni nazwę na Korfanty Airport

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close