KategoriaOglądaj w TVSRegion

Srebrne Katowice: Jak zwiększyć swoje poczucie bezpieczeństwa?

Jak zwiększyć swoje poczucie bezpieczeństwa? W jaki sposób radzić sobie z problemami w rodzinie i jak reagować w takich sytuacjach ? O tym mówiliśmy w dzisiejszym odcinku „Srebrnych Katowic”.

 

W dzisiejszym odcinku „Srebrnych Katowic” poruszyliśmy kilka kwestii, które w znaczny sposób potrafią podnieść, szeroko rozumiane poczucie bezpieczeństwa. Zaczynając od niewielkich zmian w naszym otoczeniu, możemy znacznie poprawić jego jakość a nawet je przedłużyć. Macie problemy w rodzinie lub ludźmi z bliskiego otoczenia?  Koniecznie poproście o pomoc mediatora!

Bezpieczeństwo na drodze

Jesień to trudny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Deszcz, mgła i szybko zapadający zmierzch to czynniki utrudniające poruszanie się zarówno pieszym jak i kierowcom. Katowiccy policjanci w ramach akcji profilaktycznej dla seniorów pod nazwą „Bezpieczna Przystań” przypominają o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i zachęcają do sięgania po odblaski.

Mediacje

Nieznośny sąsiad za ścianą lub zaogniony konflikt w rodzinie. Sytuacje na pozór bez wyjścia, do którego prowadzi jednak często tylko jedna droga… Mediacje stają się coraz bardziej popularnym i skutecznym sposobem rozwiązywania konfliktów. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach oferuje zwaśnionym stronom nieodpłatnie pomoc mediatora.

Bądźmy ekoodpowiedzialni

W ramach projektu „Bezpieczna Przystań”, skierowanym do Katowickich seniorów, mówi się również o ekologii. Początek sezonu grzewczego, to moment, w którym Straż Miejska baczniej przygląda się temu co trafia do domowych palenisk. Czyste powietrze to zdrowsi my!

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami? Śledź TVS na Facebooku, a także na Instagramie!

Facebook Instagram

ZOBACZ TAKŻE:

Srebrne Katowice: Bezpieczna Przystań podpowiada, jak segregować odpady

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus: Od teraz nowa długość kwarantanny! Jest rozporządzenie ministra zdrowia

DTŚ, tunel w Katowicach, zakręt przy Mazaku. Trochę deszczu i mamy plagę wypadków na Śląsku!

Korfanty patronem lotniska w Pyrzowicach. Katowice Airport zmieni nazwę na Korfanty Airport

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close