KategoriaOglądaj w TVSRegion

Srebrne Katowice: Katowickie służby pomagają seniorom

Srebrne Katowice to specjalna audycja przeznaczona dla seniorów zamieszkujących miasto Katowice. Program można oglądać w piątki o 8:20.

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Katowickie służby pomagają seniorom

Katowickie służby miejskie wraz ze strażą miejską i pożarną aktywnie wspomagają seniorów, którzy nie mogą samodzielnie dotrzeć do punktów szczepień na COVID-19. Przypominamy, że istnieje możliwość skorzystania z miejskiej infolinii, poprzez którą można zgłaszać potrzebę dowozu osób niepełnosprawnych lub mających problemy z samodzielnym dotarciem do punktu szczepień.

Osoby posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym oraz osoby powyżej 70. roku życia, mające trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego od miejsca zamieszkania punktu szczepień, mogą skorzystać z transportu do placówki, w której realizowane będzie szczepienie przeciwko koronawirusowi.

Numer infolinii to 32 251 69 00. Czynna jest od poniedziałku do piątku od godziny 7.30 do 15.30.

Dobiega koniec kadencji Rady Seniorów Miasta Katowice

Głónym zadaniem Rady Seniorów Miasta Katowice jest  opiniowanie, doradzanie oraz inicjowanie działań na rzecz katowickich seniorów. 1-go lutego rozpoczął się nabór kandydatów na nową kadencję. W skład Rady Seniorów wchodzą mieszkańcy Katowic – przedstawiciele seniorów, którzy ukończyli 60 lat oraz przedstawiciele: organizacji pozarządowych działających na rzecz osób w wieku senioralnym, klubów seniora, uniwersytetów trzeciego wieku i innych podmiotów działających na rzecz osób starszych w Katowicach.

Wszelkie informacje dotyczące wyborów do rady można uzyskać w Wydziale Polityki Społecznej Urzędu Miasta Katowice, pod numerem telefonu (32) 25 93 780.

Ostrzeżenia w dobie pandemii

Otwarcie centrów handlowych to kolejny krok luzowania obostrzeń w Polsce. Od poniedziałku 1 lutego są otwarte wszystkie sklepy, choć oczywiście z zachowaniem tzw. reżimu sanitarnego. Warto dodać, że swoją działalność wznowiły także muzea i galerie sztuki.

Pozostałe ograniczenia, które obowiązywały do tej pory, pozostają bez zmian. Przypominamy też, że zniknęły w godziny dla seniorów, kiedy tylko osoby starsze mogły robić niezbędne zakupy.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close